Home » Amaterska selekcija ZDK poražena od domaćina Galicije u 2. kolu UEFA Kupa regija

Amaterska reprezentacija Zeničko-dobojskog kantona poražena je sinoć i u meču 2. kola UEFA Kupa regija za amatere od domaće selekcije Galicije (Španija) rezultatom 1:2, nakon čega je izgubila izglede za prolaz u finale takmičenja iz svoje grupe A.

Jedini gol za bh. predstavnika na ovom meču, a i ukupno do sada na takmičnju, postigao je u 69. minuti Nedim Subašić, koji je smanjio te postavio i konačan rezultat ovog meča 1:2. Domaćini su, naime, poveli u 24. minuti golom Alejandra Reya, na 2:0 povisio je Adrian Otero.

Selektor bh. tima Bećir Mehanović, u odnosu na meč protiv amaterske selekcije njemačke Bavarie koji su u petak izgubili s 0:5, jučer je napravio sedam izmjena. Bavaria je u drugom meču ove grupe savladala tim Republike Irske s 2:0.

Bavaria i Galicija imaju po šest bodova te će u srijedu igrati za prvo mjesto u grupi i plasman u finale, dok će selekcija ZDK-a u 19 sati igrati za treće mjesto protiv selekcije Republike Irske, koja je također još bez bodova.

ZDK-u, zbog slabije gol-razlike, treba pobjeda protiv Republike Irske da osvoji treće i izbjegne zadnje mjesto u grupi A, kao što pobjeda treba i Galiciji protiv Bavarie za plasman u finale, jer njemački predstavnik ima bolju gol-razliku.

Samo učešće na ovom završnom takmičenju, inače i prvo neke bh. selekcije, veliki je uspjeh selekcije ZDK, ali bi osvajanje trećeg mjesta upotpunilo uspješan nastup te selekcije u ovom ciklusu.