Home » AMZ-ovac Sefedin Hodžić veteranski prvak Balkana u bacanju koplja (FOTO)

AMZ-ovac Sefedin Hodžić veteranski prvak Balkana u bacanju koplja (FOTO)

Sefedin Hodžić, član Atletskog kluba “Mladost” Zenica i reprezentativac Bosne i Hercegovine, učestvovao je krajem septembra na 31. Balkanskom atletskom prvenstvu veterana BAMACS Thessaloniki 2022 u Solunu (Grčka), gdje je osvojio zlatnu medalju u kategoriji M40.

Sefedin je inače radnik preduzeća ArcelorMittal Zenica od 2008. godine u Departmentu Saobraćaj, kao rukovodilac sekcije. Oženjen je i otac je dvoje djece. Osim porodice i redovnih poslovnih obaveza, bavi se atletikom u disciplini bacanje koplja. Od 2015. godine ostvaruje zapažene rezultate na Balkanskim prvenstvima, gdje su se nizale zlatne medalje. U ovih sedam godina takmičenja, 2021. godine nije nastupao zbog otežanih uvjeta uzrokovanim pandemijom korona virusa.

– ArcelorMittal Zenica, na čelu sa generalnim direktorom Nikhilom Mehtom, prepoznala je izuzetne rezultate našeg kolege i podržala Sefedinov odlazak na Balkansko prvenstvo, održano u septembru 2022. u Solunu, Grčka – poručuju iz ove kompanije.

Na takmičenju je nastupalo više od 300 takmičara iz 12 zemalja. U disciplini bacanje koplja, u finalnom dijelu takmičenja, na borilište je izašlo osam najboljih, gdje je Sefedin pokazao svoj kvalitet ostvarivši svoj lični rekord i osvajanje prvog mjesta – zlato.

– Svakodnevno treniram i vježbam, ulažem maksimalan napor da svaki put budem boji od samog sebe, prije svega. Na neki način sam očekivao odličan rezultat jer sam svjestan uloženog truda. Ukoliko dobro radite, možete očekivati i dobar rezultat. Tako je i u poslu, i na takmičenjima. Ključno je dati sve od sebe, a dobri rezultati su posljedica – izjavio je Sefedin Hodžić, radnik ArcelorMittal Zenica.

Potrebno je naglasiti da su i ostali članovi zeničkog AK “Mladost” osvojili još nekoliko odličja i odličnih rezultata na ovom prvenstvu. Bahrudin Smriko osvojio je na 1500 m zlatnu medalju i bio je četvrti na 800 m u kategoriji M60, Zuhdija Smriko okitito se srebrom na 3000 m stipl u kategoriji M55, Asim Kavaz osvojio je  bronzanu medalju na 5000 m i bio peti na 1500 m u kategoriji M60, dok je Nihad Mahmić završio četvrti na 1500 i peti na 5000 m u kategoriji M55.