Home » Atletico izbacio Bayern, Simeone sam sebe

Atletico izbacio Bayern, Simeone sam sebe

Tim Diega Simeone je treće finale u klupskoj historiji izborio preko Bayerna. Prvi meč u Madridu je okončan rezultatom 1:0 u korist Atletica, dok je Bayern u revanšu ostvario Pirovu pobjedu rezultatom 2:1. Španski predstavnik u finale ide zahvaljujući golu u gostima.

Bayern je došao u vodstvo u 31. minuti preko Xabi Alonsa. Mogli su Bavarci u 34. minuti dokrajčiti Bayern. Sudija Cakir je za bavarskog giganta dosudio penal, nakon što je Gimenez nepropisno zaustavio Martineza. Međutim, šut Mullera sjajno je odbranio Oblak.

U 54. minuti je Griezmann poravnao rezultat. Atletico je izveo brz kontranapad, Torres pravovremeno uposlio Griezmanna, a francuski napadač situaciju jedan na jedan sa Neurom riješio rutinski.

Poslije primljenog pogotka Bayern je bio u šoku. Nikako njemački tim nije uspijevao da ponovo nametne svoj stil igre. Ipak, u 74. minuti Lewandowski glavom matira Oblaka za 2:1.

Mogao je Atletico šest minuta prije kraja meča poravnati rezultat, ali je Neur odbranio penal Torresu, koji je prethodno španski napadač sam i izborio. Gosti su do kraja strepili, ali su ipak uspjeli sačuvati gol.

Atletico će u trećem finalu u klupskoj historiji igrati protiv boljeg iz duela Real Madrid – Manchester City. Prvi meč na Etihadu okončan je bez golova.

Atletico je u finalu Lige prvaka, ali velika je vjerovatnoća da će tamo biti bez trenera. Diego Simeone udario je UEFA-inog delegata otvorenim dlanom.
Sve se dogodilo u sudijskoj nadoknadi utakmice, kada je Simeone htio napraviti izmjenu, ali su službena lica sporo reagirala, što je iznerviralo ionako temperamentnog stručnjaka.
Argentinac zbog ovog poteza vjerovatno neće voditi svoj tim u finalu Lige prvaka. Suspenzije za njega nisu nepoznanica, s obzirom da je suspendovan do kraja sezone i u španskom prvenstvu.

Imao je Simeone tokom utakmice i okršaj s Riberyjem…