Home » Barcelona uprkos nezapamćenim problemima upisala važnu pobjedu na Mallorci

Barcelona uprkos nezapamćenim problemima upisala važnu pobjedu na Mallorci

Nogometaši Barcelone ostvarili su vrlo vrijednu pobjedu na gostovanju Mallorci rezultatom 1:0 u 19. kolu Primere uprkos nezapamćenom broju izostanaka s kojima se trener Xavi Hernandez susreo.

Pravo je čudo što je Barcelona danas odigrala svoj duel u 19. kolu Primere. Naime, trener Xavi nije mogao računati na 16 igrača koji su odsustvovali zbog različitih razloga, a najviše zbog zaraze koronavirusom i povreda.

Međutim, neprepoznatljivi tim Barcelone kojeg je Xavi poslao na teren odradio je posao i više nego dobro, izuzev određenih problema u završnici.

Od samog starta Katalonci su krenuli ofanzivno prema golu domaćina, a Luuk de Jong je unutar dvije minute dva puta zatresao okvir gola.

Prvo je u 29. minuti pogodio stativu, a onda je minut kasnije fantastičnim makazicama zatresao prečku.

Kada se činilo da se na odmor odlazi bez golova, De Jong je konačno pogodio. Nizozemski napadač je krunisao glavom dobar centaršut Oscara Mingueze u 44. minuti i Barcelona je otišla na odmor s prednošću.

Nastavak donosi dosta borbe na sredini terena i znalačko čuvanje prednosti gostiju.

Barcelona je čuvala posjed lopte i nije dopustila Mallorci veću šansu. Najbolju je imao Rodrigo Battaglia glavom u završnici susreta, ali je nakon slobodnog udarca šutirao pored gola.

Posljednju veliku šansu imao je Jaume Acosta u drugoj minuti nadoknade, ali je Marc-Andre Ter Stegen odlično odbranio i donio svojoj ekipi tri boda.

Katalonci su tako upisali gostujuću pobjedu nakon više od mjesec dana posta. Također, napredovali su za dvije pozicije i trenutno su na petom mjestu Primere s 31 bodom, jednim manje u odnosu na poziciju koja vodi u Ligu prvaka.