Home » Bh. prvak Zrinjski nesretno ispao iz Konferencijske lige

Bh. prvak Zrinjski nesretno ispao iz Konferencijske lige

U uzvratnom susretu playoff runde Konferencijske lige Zrinjski je sinoć nakon drame jedanaesteraca izgubio od Slovana u Bratislavi i nije se plasirao u grupnu fazu tog europskog natjecanja.

Nakon 90 minuta igre bilo je 1:0, nakon produžetaka 2:1, a odluka je pala nakon 14 udaraca s bijele točke.

Kako se i očekivalo, u pokušaju da nadoknadi zaostatak od 1:0 iz prve utakmice, slovački prvak je u uzvratu na svom terenu igrao puno ofenzivnije i otvorenije.

Kreirao je Slovan u prvih 45 minuta nekoliko opasnih situacija pred golom Zrinjskog, a najbliže pogotku domaći su nogometaši bili u 30. minuti kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Zrinjskog lopta došla do Andrea Greena, a napadač Slovana je s tri metra pucao ravno u Kerima Memiju koji je stajao na gol-crti.

Otvorena igra Slovana ostavila je puno prostora za kontraudare Plemića pa je tako Zrinjski stvorio niz velikih šansi u prvom poluvremenu.

U 20. minuti Marijo Ćuže dobio je loptu na sredini terena, trčao je s njom 40 metara i kada se na rubu šesnaesterca spremao za udarac, obrana Slovaka ga je sustigla i spriječila ga u tome.

Pet minuta kasnije Savić je odlično šutirao izvan šesnaest metara, njegov udarac obranio je golman domaćih Adrian Chovan, lopta se odbila do Nike Jankovića, ali je Chovan obranio i njegov pokušaj.

Do odlaska na odmor pokušao je u 39. minuti Ivan Jukić, te na samom kraju prvog poluvremena Nemanja Bilbija. Obojica su bili za malo neprecizni.

U nastavku se igra donekle primirila sve do 67. minuti kada domaći dolaze do prednosti. Lukas Pauschek prošao je po desnoj strani, ubacio je loptu u sredinu gdje je pronašao Erica Ramireza koji pogađa za 1:0.

Primljeni pogodak presjekao je nogometaše Zrinjskog i slika na terenu potpuno se promijenila. Ohrabreni Slovaci još su snažnije krenuli prema naprijed, a Zrinjski se još više povukao prema svom golu.

U 72. minuti Slovaci su mogli uduplati svoju prednost. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Kankave, koji snažno šutira s 13 metara, a Plemiće spašava vratar Josip Čondrić.

Odličnu priliku domaći su imali u petoj minuti sudačke nadoknade. Alen Mustafić izbacio je Ramireza u priliku, napadač Slovana neometan je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali ponovno je sjajno intervenirao Čondrić.

Kako je nakon 90 minuta igre rezultat bio identičan onom u Mostaru ušlo se u produžetka.

Zrinjski je do izjednačenja došao u 103. minuti nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Bilbija. Napadač Zrinjskog ubacio je loptu pred Slovanov gol, vratar domaćih odbio ju je do Savića koji iz prve šutira i pogađa za 1:1.

U 118. minuti utakmice Slovan je krenuo u kontranapad, Jaba Kankava je žestoko ramenom naletio na Bilbiju. Sve to događalo se daleko od lopte, međutim sve je vidio glavni sudac i pokazao je crveni karton gruzijskom veznjaku.

Kada se činilo da je sve gotovo, u 121. minuti Slovaci su poslali dugačku loptu pred gol Zrinjskog, najviši u skoku bio je Guram Kashia, lopta je zatim došla do Ramireza koji šutira škaricama i pogađa za 2:1.

Sudac je zatim svirao kraj i odluka je pala nakon udaraca s bijele točke.

Za Zrinjski precizni su bili Bilbija, Karlo Kamenar, Savić, Frane Maglica, Slobodan Jakovljević, a za Slovan David Hrnčar, Žan Medved, Mustafić, Myenty Abena, Ramirez.

U šestoj seriji Hrvoje Barišić poslao je loptu preko grede, Čondrić je obranio šut Gurama Kashia, zatim je Matija Malekinušić također bio neprecizan, a odlučujući jedanaesterac za Slovan realizirao je Aleksandar Čavrić.

Time je san Zrinjskog o plasmanu u grupnu fazu Konferencijske lige ugašen.