Home » BiH na startu kvalifikacija za SP poražena od futsalera Armenije

BiH na startu kvalifikacija za SP poražena od futsalera Armenije

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine nije opravdala ulogu favorita u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici, gdje su, u okviru 1. kola Grupe 3 glavne kvalifikacione runde za Svjetsko prvenstvo 2024. godine, sinoć poraženi od Armenije rezultatom 3:4 (2:1).

Pred oko 300 gledalaca, puleni bh. selektora Ive Kreze bolje su otvorili meč te su već nakon 38 sekundi igre poveli golom Davora Arnautovića. Drugi gol za BiH, koji je pao u 6. minuti, bio je autogol Nikite Khromykhova, koji je nespretno reagovao na ubačenu loptu Blage Gašpara.

Činilo se da su bh. futsaleri na putu do sigurne pobjede, ali tako nisu mislili i Armenci, koji su na 2:1 smanjili u 8. minuti preko svog golmana Luana Mullera. On se pridužio napadu svog tima te smanjio vodstvo “Zmajeva”, a do poluvremena nije bilo promjene rezultata pa se na pauzu otišlo pri vodstvu selekcije BiH rezultatom 2:1.

U nastavku su gosti uspjeli poravnati u 25. minuti preko Khromykhova, koji se tako i iskupio za nespretnu reakciju u prvom poluvremenu i autogol.  Sredinom prvog poluvremena povrijedio se Gašpar pa u nastavku nije ulazio u igru, a Josip Sesar je u 32. minuti, zbog prekršaja na sredini terena, dobio crveni karton te ni on do kraja nije igrao.

Uz podršku sa tribina “Zmajevi” su, mada je Denis Nevedrov u 33. minuti pogodio stativu, uspjeli izdržati dvije minute s igračem manje, nakon čega je u igru ušao Josip Bošković.  Armenci su, ipak, na isteku 36. minute, preko Lucasa Rozenskog, uspjeli preokrenuti rezultat te povesti s 2:3.

“Zmajevi” su na 3:3 poravnali već minutu kasnije, a strijelac je bio golman Darko Milanović, koji je prešao na polovinu terena gostuju te savladao Mullera. Međutim, Nevedrov je 37. sekundi do kraja meča postigao gol te osigurao svom timu pobjedu rezultatom 4:3.

BiH je utakmicu protiv Armenije igrala bez Bilala Jelića, Sabahudina Petaka i Amera Džindića, koji zbog privatnih obaveza nisu ni pozvani na ovosedmične pripreme u Zenici te ih neće biti u sastavu ni u utorak protiv Češke, protiv koje će u 2. kolu igrati u Brnu.