Home » BiH sjajnom igrom slomila Armence i preuzela vrh tabele

BiH sjajnom igrom slomila Armence i preuzela vrh tabele

Košarkaši reprezentacije Bosne i Hercegovine večeras su u Sarajevu odigrali svoju najbolju utakmicu pretkvalifikacijskog ciklusa i savladali selekciju Armenije rezultatom 98:85, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon poraza u Švedskoj i pobjede nad Slovačkom, izabranici Duška Vujoševića večeras su u dvorani “Mirza Delibašić“ odigrali meč protiv Armenije.

Bh. reprezentativci su bolje otvorili meč i nošeni efikasnom realizacijom Džanana Muse u prvoj četvrtini dominirala na terenu, ali Armenci su pred kraj prvog perioda došli do izjednačenja 23:23. Druga četvrtina pokazala je da mladi reprezentativci imaju mnogo volje i dovoljno kvaliteta da odgovore na zahtjeve selektora i publike, pa su na odmor otišli s rezultatom 52:44.

Za razliku od prethodnog meča sa Slovacima, u reprezentaciji BiH večeras Musa nije bio usamljen na listi raspoloženih napadača, a treba istači i dobru rolu igrača s kupe, u prvom redu korpulentnog Ismeta Sejfića koji je sa devet poena za nekoliko minuta promijenio odnos snaga na terenu.

U drugom poluvremenu Vujoševićevi izabranici nastavili su dobru partiju i treći period završili rezultatom 73:60. Do kraja uzbudljivog meča mladi košarkaši BiH su povećali prednost i meč je završen rezultatom 98:85.

Najbolji strijelac u našoj selekciji bio je Džanan Musa sa 28 postignutih poena. Sjajnu partiju pružio je i Almir Hasandić sa 14 postignutih poena, dok su Adin Vrabac i Edin Atić postigli po 12 poena.

Sa druge strane, Ryan Boatright postigao je 30 poena, a dvocifreni su bili još Fischer sa 11 i Chrabascz sa 10 postignutih poena.

U grupi A evropskih pretkvalifikacija za Svjetsko košarkaško prvenstvo u Rusiji, selekcija BiH nakon tri meča zauzima prvo mjesto.

U nastavku kvalifikacija BiH 12. augusta u Zenici dočekuje Švedsku, zatim četiri dana kasnije gostuje u Slovačkoj, a takmičenje završava 19. augusta gostovanjem u Armeniji.

Prve dvije ekipe plasirat će se u naredni kvalifikacioni ciklus.