Home » Bosna i Hercegovina u polufinalu SP-a u sjedećoj odbojci u Sarajevu

Bosna i Hercegovina u polufinalu SP-a u sjedećoj odbojci u Sarajevu

Muška reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale 13. Svjetskog prvenstva u Sarajevu.

Odbojkaši BiH danas su u četvrtfinalu u Areni hotela Hills na Ilidži, savladali Kazahstan sa 3:0 (25:12, 26:24, 25:18).

Iako su i ovaj susret riješili maksimalnim rezultatom, izabranici selektora Ifeta Mahmutovića nisu imali lak zadatak protiv dobre i borbene ekipe Kazahstana.

Nakon što su prvi set riješili u svoju korist sa 25:12, za svega 18. minuta, odbojkaši BiH su u drugom setu propustili veliku prednost od sedam poena i dozvolili protivniku da serijom poena poravnaju rezultat, a zatim izbore i set loptu. Ipak, smirenom igrom uspjeli su da poenima Alibašića i Jusufovića naprave preokret i osvoje set.

Na početku trećeg seta naši odbojkaši su bez većih problema ostvarili nedostižnu prednost i meč rutinski priveli kraju.

Protivnik BiH u polufinalu, koje se igra sutra od 15.30 sati, biće bolja ekipa iz meča Njemačka – Egipat.

U drugom polufinalu igrat će selekcije Irana i Brazila. Aktualni svjetski prvak Iran u četvrtfinalu je pobijedio SAD sa 3:0, dok je istim rezultatom Brazil slavio protiv Ukrajine.