Home » Časna borba: Rukometaši BiH u finišu ispustili vodstvo i poraženi od Portugala

Časna borba: Rukometaši BiH u finišu ispustili vodstvo i poraženi od Portugala

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trondhajmu od Portugala rezultatom 24:27 u susretu drugog kola grupe D Evropskog prvenstva.

Na početku meča igralo se gol za gol, sve do 12. minute kada su Portugalci kaznili greške naših rukometaša i došli do 8:5. Portugal je imao vodstvo sve do 27. minute kada je naš golman Nebošja Grahovac postigao gol preko čitavog terena za poravnanje (10:10).

Nakon toga, uslijedila su dva brza pogotka Portugalaca i novo vodstvo od dva gola razlike (12:10). Marko Panić je postigao pogodak za 12:11, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme sjajno su otvorili naši rukometaši. Prvo je Ovčina pogodio za 12:12, da bi Prce u 32. minuti bio strijelac za prvo vodstvo našeg tima (13:12).

U 36. minuti Haseljić je pogodio za vodstvo naše reprezentacije od dva gola razlike (12:14). Ipak, Portugalci su nakon toga serijom 3:0 ponovo stigli do vodstva, ali je Malinović postigao pogodak za novo izjednačenje (15:15).

Igrala se 44. minuta kada je iskusni Nikola Prce preuzeo odgovornost i doveo našu reprezentaciju u novo vodstvo 16:15. Međutim, Portugalci su se laganim golovima i serijom od 5:0 došli do potpunog preokreta (19:16).

Portugal je tri minute prije kraja imao prednost od 26:22, ali je Vranješ sa dva gola vratio nadu bh. timu 26:24. Ipak, Portugalci su u dramatičnom finišu uspjeli sačuvati vodstvo i ostvariti drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

Reprezentacija BiH u posljednjem kolu igra protiv Francuske.