Home » Čelik novu sezonu započeo porazom, Metalleghe ubjedljivo slavio u Zenici

Čelik novu sezonu započeo porazom, Metalleghe ubjedljivo slavio u Zenici

Danas je počela BH Telecom Premijer liga BiH, a od ove sezone u njoj učestvuje 12 ekipa.

Prva utakmica nove sezone igrala se u Zenici između domaćina Čelika i Metalleghea iz Jajca, debitanta u Premijer ligi.

Prvi pogodak na utamici je postignut u 45. minuti iz penala koji je dosuđen nakon prekršaja kapitena Čelika Emira Jusića u kaznenom prostoru. Siguran realizator je bio Siniša Dujaković. Rezultatom 0:1 je i završeno prvo poluvrijeme.

U 59. minuti Danijal Brković je uspio pogoditi za Čelik i izjednačuje rezultat na 1:1. U samom finišu utakmice Metalleghe je uspio postići dva pogotka i odnijeti tri boda iz Zenice. Prvo je u 83. minuti pogodio Nebojša Popović, dok je konačan rezultat drugim današnjim pogotkom postavio Siniša Dujaković.

“Nije bilo snage da se savlada Metalleghe. Imali smo nekoliko šansi koje smo morali realizirati, a danas se pokazalo da je fizička priprema najveći problem u našoj ekipi”, izjavio je nakon utakmice Kemal Alispahić, šef stručnog štaba NK Čelik.

U narednom kolu Čelik gostuje kod Radnika, dok Metalleghe na Piroti dočekuje ekipu Krupe.