Home » Čelik ovjerio jesenju titulu i proslavio rođendan Robijaša

Čelik ovjerio jesenju titulu i proslavio rođendan Robijaša

Nogometaši Čelika jučer su u okviru 15.kola Druge lige FBiH, grupa “Centar” gostovali u Vogošći kod domaćeg Unisa. U veoma teškim uslovima po izuzetno lošem i kišom natopljenom terenu gosti iz Zenice su slavili visoku pobjedu rezultatom 0:5 sa kojom su ovjerili titulu jesenjeg prvaka.

Zeničani su nošeni sjajnom podrškom svojih navijača, popularnih “Robijaša”, koji su ujedno slavili i 34. godine postojanja, od prve minute krenuli ofanzivno prema golu domaćina.

To im se isplatilo već u 3. minuti sjajni Sivac odlično je prošao po desnoj strani, te sjajnim centaršutom upošljava Šijerkića koji u padu postiže lijep gol za vodstvo Čelika 0:1. Nastavili su se napadi gostiju, ali danas je bilo veoma teško razviti igru, na izuzetno teškom terenu, tako da su igrači oba kluba imali dosta problema sa organiziranjem napada. Nakon nekoliko propuštenih prilika, crno-crveni u 30. minuti postižu i drugi gol, sjajan kontranapad, lopta dolazi do Međuseljca koji je petom ostavlja za Durmiša, a mladi napadač Čelika sjajno gađa sa vrha šesnaesterca lijevi ugao, te matira Hodžića za 0:2. To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu ista situacija na terenu, gosti napadaju, a domaći se brane, te pokušavaju iz kontranapada ugroziti gol Čelika. U 48. minuti novi gol u mreži Ibrahima Hodžića, Međuseljac je izveo korner s desne strane, lopta dolazi do Isakovića, koji sa dva metra pogađa za 0:3. Domaći nogometaši danas nisu imali odgovor na igru gostiju, koji u 54.minuti postižu novi pogodak, Međuseljac je ponovo izveo korner s desne strane, lopta se nakon gužve odbija do Varde, koji u padu sa 10-tak metara pogađa za visokih 0:4 za Čelik. Nakon četvrtog gola period mirnije igre sve do 83. minute kada gosti postižu i peti gol, nakon greške zadnje linije Unisa, Mirsad Šijerkić postiže svoj drugi gol na utakmici za ubjedljivih 0:5 za Čelik. Do kraja utakmice nije bilo promjene te su Zeničani slavili visoku, ali zasluženu pobjedu rezultatom 0:5.

Nakon pobjede u posljednjem kolu prvog dijela sezone Čelik je osvojio 38 bodova, te je jesenji prvak. Drugoplasirana je Bosna iz Visokog sa 36 bodova, dok će Kolina, koja je na trećoj poziciji i Famos na četvrtoj svoje utakmice odigrati danas.

Izvor: D.Kurbegović/sportsport.ba