Home » Čelik u generalci bolji od Viteza

Čelik u generalci bolji od Viteza

Golom Anesa Haurdića iz 13. minute, kada je, na asistenciju Semira Pezera, sa desetak metara iskosa sa lijeve strane šutirao iz prve i savladao Ivana Tirića, Čelik je u generalci pred start nove sezone Premijer lige BiH porazio komšije iz Viteza s 1:0. Prethodno je, u 11. Minuti, nakon greške Marka Jevtića, sam pred Tirićem bio Danijel Brković, ali je njegov šut iskosa sa desne strane završio pored gola.

Prvi poraz Vitežana

Gosti su najbliže postizanju gola bili u 81. minuti, kada je Jevtić sa oko osam metara šutirao iz prve a golman domaćih Semir Bukvić odlično odbranio. Dojam je da su obje ekipe mogle dobiti i po penal. Čelik u 63. minuti, kada je Milan Muminović u svom 16-ercu igrao rukom, a gosti u 79. minuti, kada je Goran Popović laktom zaustavio Zorana Kokota.

Čeliku, koji ovog ljeta nije nigdje išao ni na pripreme, ovo je bio tek drugi kontrolni meč- u prvom su remizirali s federalnim ligašem Novim Travnikom 1:1, dok su Vitežani odigrali šest mečeva i ovo im je bio prvi poraz. Vitez je dva puta remizirao s jajačkim Metallegheom 0:0 i 1:1, zatim s Mladosti iz Doboja kod Kaknja 1:1 te pobijedio Olimpic i Cibaliju s po 2:0.

Čelik je počeo u sastavu: Bukvić, Hrkač, Jusić, Marković, G. Popović, M. Popović, Hećo, Pezer, Salčinović, Haurdić, Brković. Još su igrali: Šivšić, Hasanović, Pliska i Smriko.

Vitez je počeo u sastavu: Tirić, Livaja, Jevtić, Barišić, Sadiković, Novak, Muminović, Đerić, Dedić, Livančić, Kokot. Još su igrali: Kapetan, Stanić, Hodžurda.