Home » Debakl Juventusa u Londonu, šest golova postignuto u duelu Jong Bojsa i Atalante

Šest utakmica 5. kola Lige prvaka odigrano je večeras na stadionima širom Evrope.

Drame nije nedostajalo u duelima grupa E, F, G i H koji su večeras bili na programu, piše avaz.ba.

Podsjetimo da su dva meča odigrana u ranijem terminu od 18:45 sati, i to u Kijevu gdje je Bajern slavio nad Dinamom s 2:1, te u Viljarealu gdje je bodove odnio Mančester junajtedom pobjedom 2:0.

Derbi večeri odigran je u Londonu gdje je Čelzi ugostio sastav Juventusa i ubjedljivo slavio s 4:0.

Plavci su poveli golom Trevoha Čalobaha (Trevoh Chalobah) u 25. minuti. Na 2:0 povisio je Ris Džejms (Reece James) u 56. minuti, a samo dvije minute kasnije bilo je već 3:0 za tim iz Londona. Strijelac je bio je Kalum Hadson Odoi (Callum Hudson-Odoi). Konačnih 4:0 postavio je Timo Verner (Werner) u samom finišu.

Malmo naših reprezentativaca Anela Ahmedhodžića (igrao cijeli meč i zaradio žuti karton) i Adija Nalića (rezerva), ugostio je Zenit, a nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Domaćin je poveo golom Sorena Rieksa u 28. minuti meča, a Rusi su sa igračae manje poravnali iz penala na 1:1 u sudijskoj nadoknadi.

Nevjerovatan meč su odigrali Jong Bojs i Atalanta, na kraju je bilo 3:3, nakon što su se smjenjivala vodstva na obje strane.