Home » Dedić dvostruki strijelac za prvi proljećni trijumf Čelika

Dedić dvostruki strijelac za prvi proljećni trijumf Čelika

Čelik je u 24. kolu Premijer nogometne lige BiH s dva gola veznjaka Anela Dedića, u 24. i 51. minuti, savladao na svom Bilinom polju Slaviju rezultatom 2:0 i tako upisao prvu proljećnu pobjedu.

anel dedic
Dedić: Odlična partija

Zeničani su ovim trijumfom, kako je istakao i trener Elvedin Beganović, jednom nogom već osigurali opstanak. Trijumf nije pokvarila ni činjenica da je Aldin Đidić u 90. minuti zaradio drugi žuti karton, automatski crveni, zbog čega će u narednom kolu propustiti gostovanje kod banjalučkog Borca.

Prvi proljećni trijumf, i to u kantonalnom derbiju protiv Viteza rezultatom 3:1, upisao je i Travnik na Piroti. Strijelac sva tri gola za Travničane bio je Asim Zec, u 17., 62. i 82. minuti, dok je jedini gol za goste postigao Velibor Đurić u 54. minuti. Travnik nema previše izgleda za opstanak, ali su, očito, odlučili se boriti dokle god ima nade. Vitežani su ovim trijumfom, iako su još iznad crte koja dijeli klubove koji po trenutnom stanju na tablici ispadaju, s obzirom na raspored u naredna tri kola (dolazi im Sarajevo i Čelik, idu u goste Zrinjskom-op.a.), u vrlo teškom položaju.

Vodeći Zrinjski očekivano je porazio u zadnjem meču ovog kola na svom terenu Borac s 2:1, kao i tuzlanska Sloboda kakanjsku Mladost iz Doboja s 2:0 pa Tuzlaci rame uz rame nastavljaju borbu za titulu. Željezničar je očekivano slavio s 2:0 na gostovanju kod Zrinjskog, dok je Široki Brijeg istim rezultatom porazio kući prijedorski Rudar. Olimpic je s minimlanih 1:0 kući porazio otpisani Velež. Kolo sutra zatvaraju Sarajevo i bijeljinski Radnik, koji na Stadionu Asim Ferhatović Hase igraju s početkom u 16 sati.

Tabela: Zrinjski i Sloboda po 53, Široki Brijeg i Željezničar po 46, Sarajevo 45 (-1), Radnik 42 (-1), Čelik 35, Vitez 31, Slavija i Mladost DK po 30, Olimpic 27, Borac 25, Travnik 23, Rudar 19, Drina 16 i Velež 8 bodova.