Home » Đidić eurogolom spasio bod Čeliku

Đidić eurogolom spasio bod Čeliku

Čelik je u derbiju 21. kola Premijer lige BiH večeras remizirao na Bilinom polju protiv Zrinjskog rezultatom 2:2 (1:0). Utakmica je obilovala iznenađenjima, a Čelik poveo je s 1:0 preko Anela Dedića u 25. minuti. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a u nastavku su odlučnije i bolje zaigrali gosti, koji su u u 49. minuti pogodili prečku, kada je s lijeve strane izvrsno šutirao Miloš Filipović.

Detalj sa Bilinog polja

Samo minutu kasnije, nakon kornera s iste strane kojeg je izveo Filip Arežina, stoper Danijel Graovac je glavom poravnao na 1:1.

Bihaćki sudija Eldin Jakupović dosudio je u 80. Minuti prestrogo penal za goste, nakon što je Arežina, tek što je ušao u 16- erac, gurnuo loptu ispred sebe i pao preko ispružene noge domaćeg beka Dženana Burekovića.

Nemaju puno razloga za zadovoljstvo

Penal je u gol pretvorio bivši Čelikovac Jasmin Mešanović. Bod Čeliku spasio je fantastičnim šutem iz slobodnog udaraca u 85. minuti Aldin Đidić, koji je pogodio gornji lijevi ugao gostujućeg gola za konačnih 2:2.

Zrinjski se ovim bodom dodatno udaljio na tri boda od lidera Slobode, koja je danas slavila u Vitezu s 3:1. Ostali rezultati 21. kola: Rudar – Sarajevo 1:1, Velež – Široki Brijeg 0:3, Radnik – Olimpic 0:0. Borac – Drina 3:0 (80.minuta).

Tabela: Sloboda 47, Zrinjski 44, Sarajevo, Široki Brijeg i Radnik po 39, Željezničar 34(-1), Čelik 30, Slavija 29 (-1), Vitez 27, Mladost DK 27 (-1), Olimpic 23, Borac 19 (-1), Travnik 19 (-1), Rudar 18, Drina 13 (-1), Velež 8 bodova.