Home » Đoković u nedjelju igra za historiju

Đoković u nedjelju igra za historiju

Srbijanski teniser Novak Đoković (36) u nedjelju će igrati svoje 34. finale na turnirima Grand Slam kategorije te će tom prilikom imati priliku popraviti brojne rekorde.

Đokovićev rival u finalu bit će Norvežanin Casper Ruud, igrač kojeg je do sada pobijedio u četiri međusobna duela i to svaki put bez izgubljenog seta.

Novak trenutno ima 22 osvojena Grand Slama, baš kao i Španac Rafael Nadal s kojim dijeli prvo mjesto liste uspješnosti na turnirima najjače kategorije.

Ukoliko u nedjelju osvoji Roland Garros, Novak bi zauzeo prvo mjesto i rekordnu brojku najvažnijih naslova za koju se vjerovalo da je niko nikad neće dohvatiti.

Srbijanski teniser ima priliku postati i prvi teniser u historiji koji je barem tri puta osvojio svaki od četiri Grand Slam turnira.

Naime, osvojio je 10 titula na Australian Openu, sedam puta je slavio na Wimbledonu, tri puta na US Openu, dok je Roland Garros osvajao titule 2016. i 2021. godine.

Ujedno bi se osvajanjem Roland Garrosa vratio na prvo mjesto ATP liste na kojem bi otpočeo rekordnu 388. sedmicu.

Sve su ovo dovoljni razlozi i argumenti zbog kojih se svijet tenisa s razlogom pita – Da li je Đoković najbolji svih vremena? Osvajanjem turnira u nedjelju, vjerovatno bi kod mnogih korigovao stavove.