Home » Dva gola Edina Džeke u pobjedi Rome nad Milanom

Dva gola Edina Džeke u pobjedi Rome nad Milanom

Edin Džeko bio je dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Milanom rezultatom 4:1, u derbiju 35. kola italijanske Serije A.

Bosanskohercegovački reprezentativac zatresao je mrež Milana na “San Siru” u 8. minuti, a drugi put se u listu strijelaca upisao dvadeset minuta kasnije i to mu je bio 27. gol u sezoni u Seriji A. Džeko je vodeći na listi strijelaca italijanskog prvenstva sa dva gola više od Belottija i tri više od Higuaina.

Pašalić je u 75. minuti smanjio na 2:1, ali je dva gola prednosti Romi vratio El Shaarawy dvije minute kasnije, na asistenciju Džeke. Konačan rezultat utakmice 1:4 postavio je De Rossi u 87. minuti iz penala.

Edin Džeko je igrao do 84. minuti kada je zbog povrede morao da napusti teren.

Ovim trijumfom Roma se vratila na drugu poziciju na tabeli sa bodom prednosti nad Napolijem i sedam bodova zaostatka za vodećim Juventusom.