Home » Dvoransko EP u atletici: Tuka se plasirao u polufinale, Mujezinović završio nastup u četvrfinalu (VIDEO)

Kvalifikacionim trkama za ulazak u polufinale na 800 metara, u kojima su nastupili i bh. reprezentativci Amel Tuka i Abedin Mujezinović, sinoć je u Istanbulu počelo 37. Evropsko dvoransko seniorsko prvenstvo u atletici, koje će se do 5. marta održavati u dvorani Atakoy.

U prvoj trci četvrtfinala pored Abedina Mujezinovića su se takmičili  Švicarac Robin Oster, Nizozemac Bram Buigel, Čeh Filip Šnejdr, Španac Ben Adrian i Italijan Catalin Tecuceanu.

Abedin Mujezinović je zauzeo peto mjesto sa vremenom 1:48:77, što mu nije bilo dovoljno za plasman u polufinale iako je ostvario svoj najbolji rezultat ove sezone.

U polufinale iz njegove grupe su se plasirali Adrian Ben i Catalin Tecuceanu.

Tuka, koji je ove sezone u dvorani trčao najbrže 1:46.89, a u karijeri prije dvije godine 1:45.95 takmičio se u četvrtoj grupi. Pored Tuke u ovom četvrfinalu su bili Rumun Gabriel Cristian Voicu, Belgijanac Aurele Vandeputte, Mađar Balazs Vindics, Britanac Guy Laermonth i Španac Javier Miron.

Tuka je u svojoj grupi zauzeo prvo mjesto sa vremenom 1:47:22 i tako osigurao plasman u polufinale Evropskog dvoranskog prvenstva.

Drugo mjesto je osvojio Javier Miron te će zajedno sa Tukom nastaviti svoj nastup na ovom EP.

Polufinala na 800 metara su na rasporedu u subotu od 17:35, odnosno 17:43 sati, a finale je u nedjelju, posljednjeg dana Evropskog prvenstva.

U nastavku pogledajte kako je Amel Tuka osvojio prvo mjesto u svojoj grupi na EP u Istanbulu: