Home » Džumhur pobjedom nad Gasquetom izborio plasman u četvrtfinale ATP turnira u Banja Luci

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur slavio je veliku pobjedu nakon preokreta u trećem setu protiv Richarda Gasqueta za plasman u četvrtfinale ATP turnira u Banja Luci.

Džumhur je slavio u tri seta rezultatom 6:4, 1:6 i 7:6 (3), a u posljednjem setu imao je break zaostatka, no uspio je napraviti veliki preokret.

Džumhur je na drugom po veličini terenu kompleksa u Banjoj Luci zaigrao odlično od starta. Prvi set bio je “traljav”, a obojica tenisera oduzimala su servise protivnicima kao da se radi o duelu nekog znatno nižeg ranga tenisa.

Dva puta je Džumhur imao prednost breaka, a oba puta se Gasquet vratio. Sarajlija je ipak došao do breaka pri rezultatu 4:4 i ovoga puta konačno ga zadržao do kraja za osvajanje prvog dijela igre.

No, tu je bh. teniser “stao” u potpunosti. Gasquet je podigao nivo igre i na impresivan način poravnao je u setovima na 1:1 s ubjedljivih 6:1.

Na samom startu trećeg seta Gasquet koristi drugu break loptu i dolazi do prednosti, ali se Džumhur brzo vraća i set odlazi u dramatičan finiš.

Nakon što su brojni gemovi bili uzbudljivi i igrali se na razliku, dvojica tenisera ipak su zadržala svoje servise i otišlo se u tie-break. Tu je mnogo bolji bio Sarajlija, koji dolazi do tri meč-lopte, koristi prvu od njih i prolazi u četvrtfinale.

Naš teniser će u četvrtfinalu turnira igrati protiv Rusa Andreja Rubljova, koji se trenutno nalazi na šestom mjestu ATP liste.

Zanimljivo, Džumhuru je ovo najbolji rezultat nakon godinu i tri mjeseca pošto je posljednje četvrtfinale igrao u januaru prošle godine u Montpellieru. To je podatak koji sigurno može radovati teniske fanove u našoj zemlji i mogao bi biti naznaka boljih igara u budućnosti.

Ovo je prva pobjeda Džumhura protiv Gasqueta nakon dva poraza. Francuz, nekada sedmi igrač svijeta i osvajač 16 ATP titula u karijeri, bio je bolji od Džumhura u Umagu i Montpellieru, a ovo je bila svojevrsna osveta na domaćem terenu.

Izvor: klix.ba