Home » Edin Džeko sa Interom u finalu Lige evropskih prvaka

Edin Džeko sa Interom u finalu Lige evropskih prvaka

Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, igrat će finale Lige evropskih prvaka!

Dijamant je sa Interom čekirao kartu za Istanbul, nakon što je polufinalu bio bolji od gradskog rivala Milana.

Prvi meč, prošle srijede, završen je trijumfom Nerazzurra rezultatom 2:0, a veliku prednost Džeko i društvo odbranili su večeras na istom stadionu, kada su nominalno bili domaćini. Slavili su sa 1:0, a sa ukupnih 3:0 prošli su u veliko finale.

Na otvaranju meča nakon velike greške sudije Turpina, u idelnoj prilici našao je Brahim Diaz, ali je Onana sjajnom intervencijom spasio Inter. I u 38. minuti prijetio je Milan preko Leaa, koji je promiješo odbranu, ali mu je nedostajalo preciznosti u završnici. Njegov pokušaj iskosa sa lijeve strane prošao je malo pored desne stative.

Minut kasnije do gola je mogao i naš Edin Džeko. Nakon ubačaja iz slobodnjaka Dijamant je bio najviši u skoku, ali je Mike Maignan panterskom intervencijom spasio gol Milana.

Džeko je igru napustio u 66. minuti, a Inter je poveo osam minuta kasnije. Lukaku je uposlio Lautara Martineza, argentinski napadač izbjegao je ofsajd zamku i savladao Maignana. To je očito slomilo Milan koji nije imao odgovor da se do kraja meča vrati “u život”.

Krunić je za Milan odigrao cijeli meč i u 81. minuti dobio je žuti karton.

Finale se igra 10. juna u Istanbulu, a Džeko i društvo igrat će protiv boljeg iz drugog polufinala između Manchester Cityja i Reala (prvi meč 1:1).

Izvor: Faktor