Home » EURO 2016: Grizmann s dva gola odveo “Galske pijetlove” u veliko finale

EURO 2016: Grizmann s dva gola odveo “Galske pijetlove” u veliko finale

Francuska je u drugom polufinalnom meču Evropskog prvenstva večeras na stadionu Veledrome u Marsilleu s 2:0 porazila svjetskog prvaka Njemačku i izborila finale s Portugalom. Strijelac oba gola za „Galske pijetlove“ bio je Antoaine Griezmann, koji je u 45. minuti realizirao penal za vodstvo od 1:0, nakon što je lopta pogodila u ruku kapitena Njemačke Bastiana Schweinsteigera.

Griezmann je drugi put pogodio u 72. minuti, kada je Paul Pogba ubacio, a Griezmann u mrežu pospremio loptu koju je kratko izbio golman Manuel Neuer. Bio je ovo prvi trijumf Francuza protiv Njemačke na velikim takmičenjima nakon 58 godina, odnosno od 1958. godine.

Danas počinje osmina finala SP-a u Kataru: Argentina i Nizozemska veliki favoriti protiv Australije i SAD-a