Home » EURO 2016: Hrvatska ispustila pobjedu uz huliganski ispad

EURO 2016: Hrvatska ispustila pobjedu uz huliganski ispad

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom kolu Europskog prvenstva u Francuskoj igrala je protiv reprezentacije Češke. Utakmica se igrala na stadionu u Saint-Etienneu.

Hrvatski nogometaši ispustili su dva gola prednosti i odigrali 2-2 (1-0) protiv Češke u utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva koju je obilježio i huliganski ispad skupine hrvatskih navijača koja je u 86. minuti pobacala baklje na travnjak želeći isprovocirati prekid dvoboja.

Vodeći pogodak za Hrvatsku u Saint-Etienneu postigao je Ivan Perišić u 37. minuti, kad je driblingom izbacio češkog stopera Sivoka te lijevom nogom pogodio suprotan kut pokraj nemoćnog vratara Petra Čecha. Hrvatski su nogometaši tim golom okrunili nadmoć koju su imali tijekom cijelog prvog poluvremena.

Česi su tek u 52. minuti uputili prvi udarac prema vratima, ali je Danijel Subašić lakoćom zaustavio pokušaj Ladislava Krejčija. Samo sedam minuta poslije Hrvatska je povela 2-0.

Marcelo Brozović je odlično gurnuo loptu u prostor iza češke obrane, gdje je u pravi trenutak utrčao Ivan Rakitić i prebacio istrčalog češkog vratara.

Nažalost, u 62. minuti Luka Modrić se s bolnim izrazom lica uhvatio za prepone te je zbog ozljede morao napustiti igru, a zamijenio ga je suigrač iz Real Madrida Mateo Kovačić.

Česi su u 76. minuti smanjili zaostatak. Loptu je u kazneni prostor ubacio Rosicky, a Milan Škoda, koji je ušao u igru u 67. minuti, preciznim udarcem glavom svladao pomalo neodlučnog Danijela Subašića.

U 86. minuti, uporabom pirotehnike, huligani s dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači pokušali su isprovocirati prekid utakmice. Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen. Nažalost, u tom nastavku je dosuđen kazneni udarac za Čehe, zbog igranja rukom Domagoja Vide. Najstrožu kaznu je u izjednačujući pogodak pretvorio Tomaš Necid.

Pred 41.500 gledatelja na stadionu Geoffroy Guichard u Saint-Etienneu utakmicu je sudio Mark Clattenburg iz Engleske.

Strijelac: 1-0 Perišić (37), 2-0 Rakitić (59), 2-1 Škoda (76), 2-2 Necid (90+3-11m)