Home » Fenan Salčinović srušio evropske snove Želje

Fenan Salčinović srušio evropske snove Želje

U derbiju 28. kola Premijer lige BiH, nogometaši Čelika na svom su Bilinom polju porazili sarajevskog Željezničara rezultatom 1:0, čime su ostvarili i prvi trijumf u međusobnim duelima nakon više od sedam godina.

Nagrađen za požrtvovanu igru

Strijelac jedinog gola bio je Fenan Salčinović u 35. minuti, kada je sa oko 20- tak metara iskosa sa lijeve strane odlično šutirao i pogodio lijevi ugao golmana Vedrana Kjosevskog. Salčinović je, tako, najvjerovatnije i srušio evropske snove Želje, jer su svi konkurenti za vrh tabele upisali pobjede.

Nakon utakmice, golman gostiju Kjosevski se sukobio s radnikom na održavanju terena, dok se na zapadnoj tribini stvorila gužva oko suspendiranog trenera gostiju Edisa Mulalića, koji je neozbiljno i neodgovorno otišao među domaće navijače.

Neodgovoran potez nogometaša Želje

Jedan je igrač Želje čak i vratio baklju na zapadnu tribinu, među navijače, čime je mogao izazvati i veći incident Sve se na kraju smirilo i dobro završilo.

Alihodžić: Ušli loše u utakmicu

-Ušli smo jako loše, pogotovo prvih 20-30 minuta. Nismo uspjeli uspostaviti našu igru. U drugom poluvremenu je bilo bolje, pogodili smo stativu, postigli jedan pogodak, koji je, nadam se, ispravno poništen. Igra je do kraja bila konfuzna i Čelik je zasluženo pobjedio- kazao je na press-konferenciji pomoćni trener Želje Haris Alihodžić.

Elvedin Beganović se složio da su bolji bili u prvom poluvremenu u kojem su mogli postići još koji pogodak.

-Željezničar jeste imao bolje prilike u drugom poluvremenu, ali, kada se sve sabere, mislim da smo zasluženo pobjedili- kazao je Beganović, koji se zahvalio i publici, koja ih je, kaže, nosila do pobjede.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sljedeći rezultati: Sarajevo – Mladost DK 2:1, Široki Brijeg – Borac 1:0, Zrinjski – Velež 1:0, Travnik – Sloboda 2:3, Rudar – Vitez 1:1, Slavija – Radnik 2:1, Dirna – Olimpic 0:3. Tabela: Zrinjski 63, Sloboda 59, Sarajevo 57, Široki Brijeg 55, Željezničar 53, Radnik 45,Čelik 42, Mladost DK 39, Vitez 35, Slavija 34, Olimpic 33, Borac 32, Travnik 26, Drina i Rudar 21, Velež 8 bodova.