Home » Fener izbacio evropskog prvaka, CSKA čeka veliku Barcelonu

Fener izbacio evropskog prvaka, CSKA čeka veliku Barcelonu

Odigrane su treće utakmica četvrtfinala Eurolige, a postignuti su sljedeći rezultati: Panathinaikos – Laboral Kutxa 75:84, Barcelona – Lokomotiv Kuban 82:70 i Real Madrid – Fenerbahče. 63:75.
Laboral i Fenerbahče pridružili su se ekipi CSKA u završnici, dok će Barcelona i Lokomotiv odlučiti ko će biti četvrti putnik.

Laboral je novom pobjedom stigao do 3:0 u seriji. Osigurali su učešće na Final Fouru. Prvu četvrtinu gosti su riješili u svoju korist rezultatom 20:17. I u drugoj dionici Španci su bili bolji i na kraju stigli do 22:20. Tek u trećoj četvrtini domaći su slavili 18:14 i rezultat je bio u egalu. Ipak, posljednjih deset minuta pokazalo je da je Laboral kvalitetniji.

Prednost se povećavala i na kraju je bilo 28:20 za goste, a ukupnih 84:75 za Laboral. Najefikasniji kod domaćih bio je Raduljica sa 13 poena, dok je za goste Adams ubacio 24 poena.

Barcelona je na svom parketu dočekala Lokomotiv. Katalonci su bili pod imperativom pobjede kako bi poveli 2:1 u seriji. Uspješno su ispunili zadatak. No, gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 23:19. Međutim, nastavak je pripao domaćima. U drugoj dionici došli su do deset poena razlike, bilo je 23:13, a u trećoj 19:14. U posljednjoj četvrtini je bilo uzbudljivo, a krajnji rezultat glasio je 82:70. Abrines je kod domaćih ubacio 25 poena, dok se kod gostiju istakao Randolph sa 16.

Fenerbahče je bez većih problema slavio u Madridu protiv Reala i sa ukpunih 3:0 u seriji plasirao se na Final Four. Presudna je bila treća četvrtina koju je tim iz Istanbula dobio sa 24:13. Tada je bilo jasano da se aktuelni prvak Evrope oprašta od odbrane titule.

Fener je do rutinski utakmicu priveo kraju i slavio sa 75:63. Najefikaniji u redovima Reala bio je Rodriguez sa 15 poena, a kod gostiju Bogdanović sa 17.