Home » FK Tuzla City golom Beganovića pobijedio NK Čelik

FK Tuzla City golom Beganovića pobijedio NK Čelik

Fudbaleri Tuzla Cityja pobijedili su Čelik na domaćem terenu sa 1:0 u susretu 17. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je počela mirno. Nije bilo većih uzbuđenja sve do sredine prvog dijela meča kada Tuzla City ubacuje u brzinu više.

Prvo je pokušao Dženis Beganović u 21. minuti, ali neprecizno je to bilo. Samo četiri minute kasnije dobru šansu za domaće imao je Hasanović, ali ništa od gola. Već u 28. minuti nova prilika za domaće, ali Crnkić traljavo šutira.

Napadi su se Tuzla Cityju isplatili u 31. minuti kada domaći dolaze do vodstva. Precizan je sa ruba šesnaesterca bio Beganović koji pogađa donji desni ugao gola gostiju za 1:0. Do kraja prvog dijela susreta nije bilo uzbuđenja i ostalo je 1:0.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja pa treba pomenuti samo nekoliko situacija.

U 66. minuti iz slobodnjaka je pokušao Beganović, ali Pavlović je odbranio. Čelik je krenuo u napad do kraja i imao jednu dobru priliku, ali Žuna je lošim pasom sve upropastio.

U posljednjim minutama gosti su nešto pokušavali napraviti pred golom Tuzle, ali bez većih prilika i uzbuđenja utakmica je privedena kraju.

Tuzla se sada popela na 3. poziciju sa 30 osvojenih bodova, dok je Čelik ostao deveti sa 16.

Tuzla City: Muminović, Efendić, Crnkić, Beganović, Kojić, Ramić, Stjepanović, Hadžanović, Hasanović, Nukić, Sesar.

Čelik: Pavlović, Brekalo, Ćubara, Dedić, Dilaver, Salčinović, Huseinbašić, Grahovac, Isić, Perišić, Okić.