Home » Grci sačuvali mrežu u Zenici, Mundijal Zmajevima sve dalje

Grci sačuvali mrežu u Zenici, Mundijal Zmajevima sve dalje

Bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija večeras je u Zenici ugostila Grčku u šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Susret je na kraju završen podjelom bodova (0:0).

S nestrpljenjem smo čekali 9. juni kako bismo “uživali” u susretu BiH i Grčke, no na kraju ne možemo biti zadovoljni. Nije bilo prave igre, izostao je i rezultat, Svjetsko prvenstvo sada je miljama daleko.

Početak meča očekivano je donosio dosta startova, ali bh. reprezentacija je bila ta koja je imala incijativu, da bi se prva šansa stvorila u 12. minuti.

Ibišević je gurnuo sjajno loptu u prostor za Višću, koji se iznenada našao ispred Karnezisa, no nije imao previše vremena za razmišljanje, odmah je pucao, a Karnezis je odbranio.

U 18. minuti povrijedio se Senad Lulić, kojem se ukazivala pomoć, a onda je ustanovljeno da ne može nastaviti, pa je selektor Baždarević u igru uveo Kenana Kodru, koji je odigrao dobar meč.

Upravo je Kodro u 24. minuti imao sjajnu šansu, ali je opet Karnezis odbranio i ostalo je 0:0. S druge strane, Grci su imali slabašne pokušaje preko Zece i Torosidisa, no Asmir Begović nije imao puno posla i uglavnom su lopte odlazile iznad okvira našeg gola.

U nastavku utakmice nastavilo se s grubom igrom, a prave šanse skoro da nije ni bilo. Iako nam je pobjeda bila veliki imperativ, nismo uspijevali da ugrozimo gol Karnezisa i jednostavno grčki igrači nam nisu dozvoljavali da dođemo do njihovog gola.

Tek petanestak minuta prije kraja utakmice upisali smo prvi udarac u okvir Grka u drugom dijelu, ali je Karnezis lako odbranio pokušaj Džeke.

U 82. minuti najbolja šansa na utakmici. Grci su krenuli u kontru, naša odbrana je djelovala izgubljeno, a za čitav čas se Mantalos našao sam pred Begovićem i srećom puca preko gola. Na drugoj strani Džeko je imao veliku šansu, ali je tukao pored gola.

Karnezis je spasio Grčku pet minuta prije kraja regularnog dijela. Kombinovali su Višća i Pjanić, Višća je ubacio s desne strane, Bičakčić glavom iz blizine šutira, a Karnezis nevjerovatnom odbranom spašava Grke.

BiH – Grčka 0:0

BiH večeras u sastavu: Begović, Vranješ, Bičakčić, Šunjić, Zukanović, Višća, Pjanić, Jajalo, Lulić, Džeko, Ibišević.

Grčka: Karnezis, Manolas, Tziolis, Zeca, Fortounis, Mitroglou, Bakasetas, Torosidis, Papastathopoulos, Mantalos, Stayflidis.