Home » Historijski uspjeh Mostar SG: Uradili smo ono po šta smo i došli

Historijski uspjeh Mostar SG: Uradili smo ono po šta smo i došli

Ekipa Mostar SG večeras je u Sloveniji ostvarila historijski uspjeh, te remijem rezultatom 1:1 u utakmici sa KMF Ekonomac Kragujevac osvojila treće mjesto u Grupi 1 Glavne faze Lige evropskih prvaka.

Mostarci su na ovaj način izborili nastup u Elitnu rundu UEFA Lige prvaka, što znači da će BiH prvi put poslije 2013. godine imati ekipu u Elitnoj rundi.

– Uradili smo ono po šta smo i došli. Bilo je velikih povreda, ali cilj je bio isti- proći dalje- rekao je povodom historijskog rezultata svoje ekipe Amel Bajgorić, predsjednik Mostar SG.

Košarkašice BiH na pripremama u Italiji

Kapiten Mario Aladžić je na samom kraju prvog poluvremena postigao jedini gol za našu ekipu, dok je strijelac za ekipu Ekonomca bio Digić i to u 32. minuti utakmice.