Home » Hrvatski košarkaši izgubili od Nigerije

Hrvatski košarkaši izgubili od Nigerije

HRVATSKA košarkaška reprezentacija propustila je kolo prije kraja osigurati plasman u četvrtfinale Olimpijskog turnira u Riju porazom od Nigerije 90:76.
Hrvatska je dobro odigrala tek prvu četvrtinu nakon koje je vodila 28-21. Nigerija je već na poluvremenu vodila 43-39, a u 30. minuti imala čak 17 koševa prednosti (70-53). Hrvatska se približila u 36. minuti na tri koša zaostatka (71-74), ali su Nigerijci u završnici uspjeli ostvariti zasluženu pobjedu 90-76.
Bojan Bogdanović je ubacio 28 koševa, a Roko Ukić 10. Nigerijci su pogodili 17 trica. Umeh je s 19 koševa bio najbolji strijelac kod pobjednika, Akogon je ubacio 18.
U prvoj utakmici 4. kola u skupini B Argentina je u dva produžetka svladala Brazil sa 111-107, a Španjolska s nevjerojatnih 109-59 nadigrala dosad neporaženu Litvu.
U posljednjem kolu Hrvatska će protiv Litve tražiti pobjedu kojom bi potvrdila prolaz u četvrtfinale, a može proći kao četvrtoplasirana i ako Brazil svlada Nigeriju. Argentina i Litva su osigurale plasman u četvrtfinale, ostale četiri reprezentacije konkuriraju za preostala dva mjesta.