Home » Italija izbacila Španiju i plasirala se u četvrtinale EP-a

Italija izbacila Španiju i plasirala se u četvrtinale EP-a

Italija i Španija sastale su se u osmini finala Europskog prvenstva, a to je značilo da će jedan od velikana europskoga nogometa morati kući već u dosta ranoj fazi natjecanja. Bolji su na kraju bili Italijani koji su slavili sa 2:0.

Italijani su puno opasnije ušli u utakmicu. David de Gea je već u 11 minuta igre morao skidati dva zicera Talijanima, a Španci nikako nisu uspijevali povezati svoje redove.

U osmoj je minuti Graziano Pelle sjajno pucao glavom prema donjem lijevom kutu nakon ubačaja, ali je vratar Manchester Uniteda sjajno reagirao i blokirao udarac.

Samo dvije minute kasnije još jedna fantastična De Geina reakcija. Giaccherini je pucao atraktivno škaricama, a vratar je loptu uspio skrenuti u vratnicu. Ipak, pogodak ne bi vrijedio ni da je ušao, jer je sudac Cakir prosudio da se radi o opasnoj igri Talijana.

Španija se prvi puta uspjela bliže približiti talijanskom golu u 19. minuti. Po lijevoj je strani probio Nolito, a potom je poslao loptu Cescu Fabregasu kojemu se otvarao slobodan prostor na rubu kaznenog prostora. Dva su braniča zajedničkim naporom uspjela blokirati udarac.

Nakon toga su se Španci malo razigrali, imali posjed u svojim nogama, ali nisu imali rješenja za čvrstu i iskusnu talijansku obranu. S druge strane, Talijani su jednom kontrom pokušali do pogotka, a u 25. minuti je opasno glavom pucao Parolo nakon ubačaja De Sciglija.

Italijani su potpuno iznenadili furiju u 34. minuti kada su stigli do vodstva. Nakon prekršaja Sergija Ramosa na 22 metra od gola, Eder je izveo slobodni udarac.

Loptu je blokirao De Gea, ali je na nju natrčao Giorgio Chiellini i silovito ju je pospremio u mrežu za 1:0.

U drugom poluvremenu su se nizale prilike na obje strane, a najbolju je propustio Eder kada je izašao jedan na jedan sa De Geom ali ga nije uspio savladati.

U sudijskoj nadoknadi, nakon sjajnog prodora Darmiana i asistencije, loptu u mrežu posprema Graziano Pelle u 92’ minuti.