Home » Juventus lagano pobijedio Salernitanu, Đurić ušao s klupe u drugom poluvremenu

Juventus lagano pobijedio Salernitanu, Đurić ušao s klupe u drugom poluvremenu

Ekipa Juventusa upisala je 7. pobjedu u ovoj sezoni Serije A, a oni su kao gosti slavili protiv Salernitane u 15. kolu rezultatom 2:0. Bh. nogometaš Milan Đurić u igru je ušao u 64. minuti.

Domaćin nešto bolje otvara meč i u 15. minuti imali su veliku šansu da dođu u vodstov, no centaršut Kechride u pogodak nije uspio pretvoriti Simy koji je glavom šutirao pored gola.

Odmah na drugoj strani stigla je kazna, a gol za vodstvo Juventusa postigao je Paolo Dybala u 21. minuti i to nakon jako lijepe akcije i asistencije Kuluševskog. Ubrzo nakon toga Stara dama preko Chiellinija postiže i drugi gol, no VAR je signalizirao nedozvoljenu poziciju i gol je poništen.

Veliku šansu da domaći tim dođe do poravnanja imao je Ranieri u 59. minuti, ali njegov udarac zaustavila je stativa, da bi u 70. minuti, baš kao i kod prvog gola, stigla kazna na drugoj strani. Ovaj put strijelac za Staru damu bio je rezervista Morata.

SP Katar: Argentina prejaka za Australiju

Do kraja meča Juventus je mogao postići još koji gol, ali je Dybala promašio penal u finišu meča.

Povremeni bh. reprezentativac Milan Đurić u igru je ušao u 64. minuti, ali nije uspio napraviti ništa više za svoj tim koji nakon ove utakmice ostaje na posljednjoj poziciji na tabeli sa samo osam osvojenih bodova.

S druge strane, Juventus se popeo na sedmu poziciju sa 24 osvojena boda, sedam manje od Atalante koja je na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

U istom terminu odigran je i meč između Verone i Cagliarija, ali je on završen bez pogodaka.