Home » Juventus lagano pobijedio Salernitanu, Đurić ušao s klupe u drugom poluvremenu

Juventus lagano pobijedio Salernitanu, Đurić ušao s klupe u drugom poluvremenu

Ekipa Juventusa upisala je 7. pobjedu u ovoj sezoni Serije A, a oni su kao gosti slavili protiv Salernitane u 15. kolu rezultatom 2:0. Bh. nogometaš Milan Đurić u igru je ušao u 64. minuti.

Domaćin nešto bolje otvara meč i u 15. minuti imali su veliku šansu da dođu u vodstov, no centaršut Kechride u pogodak nije uspio pretvoriti Simy koji je glavom šutirao pored gola.

Odmah na drugoj strani stigla je kazna, a gol za vodstvo Juventusa postigao je Paolo Dybala u 21. minuti i to nakon jako lijepe akcije i asistencije Kuluševskog. Ubrzo nakon toga Stara dama preko Chiellinija postiže i drugi gol, no VAR je signalizirao nedozvoljenu poziciju i gol je poništen.

Veliku šansu da domaći tim dođe do poravnanja imao je Ranieri u 59. minuti, ali njegov udarac zaustavila je stativa, da bi u 70. minuti, baš kao i kod prvog gola, stigla kazna na drugoj strani. Ovaj put strijelac za Staru damu bio je rezervista Morata.

Do kraja meča Juventus je mogao postići još koji gol, ali je Dybala promašio penal u finišu meča.

Povremeni bh. reprezentativac Milan Đurić u igru je ušao u 64. minuti, ali nije uspio napraviti ništa više za svoj tim koji nakon ove utakmice ostaje na posljednjoj poziciji na tabeli sa samo osam osvojenih bodova.

S druge strane, Juventus se popeo na sedmu poziciju sa 24 osvojena boda, sedam manje od Atalante koja je na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

U istom terminu odigran je i meč između Verone i Cagliarija, ali je on završen bez pogodaka.