Home » Kompletirano 4. kolo Lige prvaka, Borussia Dortmund u osmini finala

Kompletirano 4. kolo Lige prvaka, Borussia Dortmund u osmini finala

Četvrto kolo nogometne Lige prvaka kompletirano je utakmicama u grupama E, F, G i H, a plasman u osminu finala večeras je izborila samo Borussia Dortmund koja je savladala Sporting s 1:0 i zadržala prvo mjesto u grupi F ispred madridskog Reala.

U grupi E Monaco je na svom stadionu deklasirao ruski CSKA s 3:0, a pobjednik je bio riješen već u prvom poluvremenu susreta. Germain je doveo Monaco u vodstvo u 13. minutu, na 2:0 je povisio Falcao u 29, a isti igrač postavlja konačnih 3:0 u 41. minutu susreta.

Tottenham je u okviru iste grupe poražen na svom terenu od Bayera iz Leverkusena s 0:1. Jedini gol na ovom meču postigao je u 65. minutu Kampl.

Monaco je prvi na tabeli s osam bodova, Leverkusen je drugi sa šest, Tottenham je osvojio četiri, a CSKA dva boda.

Borussia je u grupi F pobjedom protiv Sportinga osigurala učešće u osmini finala takmičenja. Jedini gol na tom susretu postigao je Ramos u 12. minutu.

Iznenađenje u ovoj grupi priredila je Legia iz Varšave koja je na svom terenu remizirala s madridskim Realom rezultatom 3:3. ”Kraljevi” su već u prvom minutu došli do vodstva pogotkom Balea, a Benzema je u 35. minutu povisio na 2:0. Domaći du pogotkom Odjidja-Ofoe u 40. minutu smanjili na 2:1. Legia dolazi do poravnanja u 58. minutu golom Radovića, a zatim preuzima vodstvo u 83. minutu golom Moulina. Ipak, Real samo dva minuta kasnije dolazi do izjednačenja, a konačan rezultat postavio je Kovačić.

U grupi F Dortmund vodi s deset bodova ispred Reala koji ima osam. Treći je Sporting s tri boda, dok Legija zauzima zadnje mjesto s jednim osvojenim bodom.

Aktuelni prvak Engleske Leichester nije uspio slaviti u gostima protiv Kopenhagena i osigurati plasman u osminu finala. Utakmica je završena bez golova, a Leichester je zadržao prvo mjesto na tabeli grupe G i već u narednom susretu na svom stadionu može izboriti narednu fazu takmičenja.

Pobjedu je ostvarila ekipa Porta koja je na svom stadionu bila bolja od Club Bruggea s 1:0, a jedini pogodak postigao je domaći nogometaš Silva u 37. minutu.

Leichester sa deset bodova vodi na tabeli grupe G ispred Porta koji ima sedam, dok je Kopenhagen osvojio pet bodova. Club Brugge je na posljednjem mjestu bez osvojenih bodova.

U grupi H španska Sevilla je savladala zagrebački Dinamo sa 4:0. Golove za domaćina su postigli Vietta (31.), Escudera (66.), N'Zonzi (80.) i Ben Yeddera (87.).

Juventus i Lyon su remizirali rezultatom 1:1. Gol za italijanski sastav psotigao je Higuain iz penala u 13. minutu, a bod Špancima donio je Tolisso u 85. minutu.

Na tabeli grupe H vodi Sevilla s deset bodova, dva boda manje ima Juventus, Lyon je osvojio četiri boda, a Dinamo još uvijek nije uspio osvojiti bodove u ovoj sezoni Lige prvaka.

Plasman u osminu finala sinoć su osigurali Arsenal, PSG, Atletico Madrid i Bayern.

Arsenal je u gostima pobijedio Ludogorets sa 3:2, Paris St Germain je pobijedio u gostima Basel sa 2:1, Atletico je savladao Rostov sa 2:1 i zadržao maksimalan učinak nakon četiri kola, a Bayern je u gostima pobijedio PSV Eindhoven sa 2:1.