Home » Konferencijska liga: Željezničar i Borac u sudijskoj nadoknadi ostali bez dobrih rezultata protiv Neftchija i Austrije

Sarajevski Željezničar i banjalučki Borac sinoć su bili na pragu veoma dobrih rezultata u prvim utakmicama drugog pretkola Konferencijske lige. No, oba bh. predstavnika u ovom UEFA-inom klupskom takmičenju primila su pogotke u sudijskoj nadoknadi, tako da će sada u revanšima, koji su na programu za sedam dana, imati puno teži posao da izbore plasman u narednu rundu Konferencijske lige.

Inače, banjalučki Borac je gostovao u Beču kod Austrije i sve do 94. su imali aktivnih 0:0, ali onda je napadač domaće ekipe Haris Tabaković pogodio u 94. minuti za konačnih 1:o. Uzvratni susret ova dva tima igra se sljedeće sedmice u Banja Luci.

S druge strane, sarajevski Željezničar je sinoć na prepunoj Grbavici pružio veoma dobru partiju i u dva navrata su izabranici trenera Bašića imali vodstvo, ali su i oni primili jedan jeftin pogodak u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 95. minuti, tako da je konačan rezultat ovog meča glasio 2:2.

Recimo još da su pogotke za Željezničar postigli Haračić u 14. i Amoah u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, dok su gosti iz Azerbejdžana prvi put poravnali u 44. minuti, nakon autogola Kosorića te u već pomenutoj 95. minuti, kada je pogodio Hadžijev.

Uzvratni susret ovih rivala bit će odigran za sedam dana u Bakuu.