Home » Košarkašice Čelika odbranile titulu pobjednica kupa

Košarkašice Čelika odbranile titulu pobjednica kupa

Košarkašice zeničkog Čelika, treću put zaredom, osvajačice su kupa BiH u ženskoj košarci. Zeničanke su u finalnom susretu koji je odigran večeras u Areni u Zenci, bile bolje od košarkašica Play off-a koje su savladali rezultatom 76:61.

Domaće košarkašice od prve minute bile su bolji tim na terenu i nakon prve četvrtine dalo se naslutiti da će košarkašice Čelika odbraniti titulu u kupu. Prva četvrtina završena je rezultatom 25:12 u korist domaćih košarkašica.

U drugoj četvrtini Play off je zaigrao malo bolje, ali i dalje nedovoljno da ugroze dominaciju Čelika koji je i drugu četvrtinu okončao u svoju korist, 16:14.

Na poluvremenu Zeničanke su imale prednost od plus 15 poena.

Treća četvrtina pripala je košarkašicama Play offa 17-16, dok je posljednja četvrtina pripala zeničankama 19:18 što je bilo dovoljno za konačnih Čelik – Play off 76:61 i novu titulu kupa za zeničke košarkašice koje posljednjih nekoliko godina suvereno vladaju bosanskohercegovačkom ženskom košarkom.

Kapor: Najefikasnija u finalnom meču

Sa ubačenih 13 poena, te 17 skokova i 5 asistencija najbolja igračica u finalnom meču bila je Nataša Popović iz Čelika. Osim nje u pobjedničkom timu istakle su se Tamara Kapor sa ubačenih 22 poena i 6 skokova, te kapitenka domaćih Aida Kalušić sa 20 poena i 7 skokova.  U timu Play off-a najbolja na parketu u finalnoj utakmici bila je Anđela Delić sa 15 poena i 6 skokova.

Pehar je pobjednicama uručio potpredsjednik KS BiH Sejo Bukva. Za košarkašice Čelika ovo je ukupno peta titula kupa.

Zbog sramne odluke i suspenzije od strane Saveza, zato što su odbili igrati regularni dio Prvenstva BiH, Čelik neće braniti i trofej prvaka, kojeg su osvojili zadnje dvije sezone.