Home » Košarkaška Euroliga: Partizan pregazio Musin Real usred Madrida, utakmica prekinuta nakon brutalne tučnjave igrača

Košarkaši Partizana došli su do još jednog brejka i druge pobjede u četvrtfinalu Eurolige nakon što su sinoć nadigrali Real u Madridu rezultatom 95:80.

Rezultat u seriji sada iznosi 2:0 u korist Partizana i ona se sada seli u Beograd. Timu Željka Obradovića potrebna je još samo jedna pobjeda za plasman na Final Four koji se igra u Kaunasu.

Za razliku od prve utakmice koju su crno bijeli dobili tijesno dva poena razlike, ovaj put nije bilo dramatično.

Gosti su od prve pa do posljednje minute izdominirali i više nego zasluženo slavili trijumf od poena razlike.

Nakon prve dionice gosti su bili u plusu od deset koševa. Kraljevskom timu ništa nije polazilo za rukom i kako je vrijeme odmicali pravili su sve više grešaka. To su igrači Parizana itekako znali da iskoriste i prednost do kraja poluvremena povećaju na ogromnih plus 14.

Neigranje centra Reala Tavaresa ispostavilo se velikim hendikepom za Madriđane, što su gosti maksimalno iskoristili.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa uklopio se u sivilo svog tima postigavši svega 13 poena, što je za njegove standarde ove sezone i više nego skromno.

Kraj susreta obilježile su nemile scene nakon što je došlo do velike tučnjave igrača jednog i drugog tima, što je kulminiralo prekidom meča 100 sekundi prije kraja regularnog dijela.

Vinovnici incidenta bili su Yabusele i Llull sa jedne, te Panter sa druge strane. Nema sumnje da neke igrače očekuju i oštre suspenzije.

Naredna utakmica ovih rivala igra se u Beogradu 2. maja i nema sumnje da Kraljeve čeka paklena atmosfera u grotlu beogradske Arene, gdje će Partizan tražiti pobjedu za maksimalnih 3:0 i plasman na Final Four.

Završnica Eurolige ove se godine igra u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja.

Izvor: klix.ba