Home » Krupa izbacila Čelik iz Kupa

Krupa izbacila Čelik iz Kupa

Fudbaleri Krupe danas su u Zenici pobijedili Čelik sa 2:1 i tako se plasirali u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Prošlogodišnji finalist je bez većih problema uspio da dođe do pobjede na Bilinom polju i tako osigura plasman u naredni krug. Na prvu šansu čekalo se 20 minuta kada je Čelik zaprijedio preko Dedića, ali je ostalo 0:0. S druge strane pokušao je Nikolić, no ni ovaj put se mreža nije tresla.

Ipak, u 38. minuti smo vidjeli prvi gol na meču. Aganspahić koji je nekoliko minuta prije ušao na teren je odlično asistirao za Ivana Crnova koji pogađa za vodstvo Krupe od 0:1.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Krupa je stigla i do drugog pogotka. Bevab je loše intervenisao i iznenadio svog golmana, te autogolom povisio na 0:2. Čelik je u 74. minuti imao sjajnu priliku preko Dedića, ali je njegov lob udarac otišao u nepovrat. Ipak, domaći su došli do gola u samom finišu preko Dilavera koji je postavio konačnih 1:2.