Home » Kup BiH: Bosna Sema nakon penala izbacila Čelik

Kup BiH: Bosna Sema nakon penala izbacila Čelik

ZENICA- Stadion „Bilino polje“. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Husein Terzić (Travnik). Pomoćnici: Almir Bašić i Almir Huskić (oba Bugojno). Delegat: Ivica Galić (Mostar). Kontrolor suđenja: Drago Čule (Mostar). Strijelci:1:0- Marković (21), 1:1- Sinanović (86). Žuti karton: Hasanović (Čelik), Oglečevac (Bosna Sema).

ČELIK: Bukvić, Duraković, Jusić, Marković, Šivšić, Haurdić (T. Adilović), Hećo, Pezer, Salčinović (59. Hasanović), Smriko (46. Brković), Popović. Trener: Ivo Ištuk.

BOSNA SEMA: Hodžić, Palić, Sinanović, Dudo, Alihodžić (46. Ćatić), Vladavić (46. Đedović), Muharemović (60. Varatanović), Spahić, Kadrić, Oglečevac, Mujić. Trener: Emir Alihodžić.

Neuspješan debi trenera Ištuka (Foto: Direktno.ba)

U debitanskom nastupu povratnika na klupu Čelika, novog trenera Ive Ištuka, zenički premijerligaš poražen je od fedralnog ligaša Bosna Seme na svom terenu u okviru 1/16 finala Kupa BiH. Meč je u regularnom dijelu samo neriješeno 1:1 pa se pristupilo izvođenju penala, nakon kojih su prolaz izborili gosti konačnim rezultatom 4:5.

Strijelci za Čelik iz penala bili su Marković, Pezer, M. Popović, dok su za Bosna Semu pogodili Oglečevac, Spahić, Palić i Mujić. Bukvić je odbranio penal u 1. seriji Kerimu Kadriću, dok je Hodžić u 4. seriji odbranio slab šut Harisu Heći, a u 5. seriji i danas potpuno indisponiranom Danijelu Brkoviću. Kapiten gostiju Nihad Mujić pogodio je i slavlje Bosna Seme moglo je početi.

Marković načeo mrežu gostiju

Čelik je već u 21. minuti došao u vodstvo, nakon kornera sa desne strane, kada je odbijenu loptu stoper Bojan Marković glavom sa oko osam metara pospremio u mrežu za 1:0. Zanimljivo je kakao je upravo Ištuk, u svom prvom mandatu u Čeliku, prije desetak godina, Markovića i doveo na Bilino polje iz Rudara iz Ugljevika, kada je bio stigao i na širi spisak A reprezentacije. On se Ištuku, koji je u ponedjeljak i treći put preuzeo Čelik, eto, sada revanširao i ovim golom.

Čelik je bolji i stalno napada, a blizu povećanju vodstva bio je i 26. minuti, kada je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa oko 30 metara Fenana Salčinovića. Međutim, golman gostiju Ibro Hodžić lijepom je paradom skrenuo u korner. Hodžić je odbranio i u 40. minuti šut Anesa Haurdića sa oko sedam metara. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

Gužva pred golom gostiju

Čelik i u drugom poluvremenu reda prilike, ali i promašuje. Prvo je na asistenciju Safeta Šivšića u 50. minuti šutirao rezervista Brković, ali je Hodžić odbranio i njegov šut. Hodžić je izašao kao pobjednik u delu s Brkovićem i u 52. minuti, kada ga je lijepo bio proigrao Marin Popović. Brković je i u 56. minuti na sedam metara promašio loptu pri pokušaju voleja.

Brković je i u 61. minuti na sedam metara od gola loše zahvatio loptu glavom. Nakon lijepo izmjenjenog pasa s Haurdićem, Brković je u 70. minuti ušao u 16- erac gostiju, ali nije uspio i šutirati. Na oko 13 metara od gola izgubio je loptu.

Gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili u 72. minuti, kada je nakon centaršuta bivšeg igrača Čelika Nedima Oglečevca, kapiten Bosna Seme Nihad Mujić lijepo šutirao glavom a golman domaćih Semir Bukvić izvrsno intervenisao. Bukvić je pomalo nespretno intervenisao nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Oglečevac, ali je ipak skrenuo loptu u korner.

Gosti su iskoristili pad fizičke spreme domaćeg tima u zadnjih 20- tak minuta te poravnali u 86. minuti, nakon kornera sa desne strane. Lopta je došla na lijevu stranu do Bajre Spahića, koji je ubacio u petrac gdje se najbolje snašao Asmir Sinanović i glavom pospremio loptu u mrežu za 1:1 te izborio izvođenje penala.

Rezultati ostalih mečeva: Široki Brijeg – Čapljina 5:0, Podrinje Janja – Sloboda Tuzla 0:1, Slavija – Vitez 0:0, Brotnjo – Željezničar 0:7, Krupa – Travnik 1:3, Metalleghe – Velež 1:2, Orašje – Karanovac 3:2, Mladost DK – Rudar Prijedor 1:0, Goražde – Zvijezda 1:1, Kozara – Olimpic 0:0, GOŠK – Radnik Bijeljina 0:1, Rudar Kakanj – Sloboda Novi Grad 5:1, Radnički Lukavac – Drina 3:1. Mečevi Sarajevo – Bratstvo (1:0) i Zrinjski – Borac (3:0) počeli su u 17 sati.