Home » Kup Italije: U gradskom derbiju Lazio savladao Romu, Džeko odigrao cijeli meč

Kup Italije: U gradskom derbiju Lazio savladao Romu, Džeko odigrao cijeli meč

Formalni domaćin Lazio krenuo je nešto ofanzivnije u okršaj s gradskim rivalom. Igrao se 21. minut kada je Sergej Milinković – Savić sjajano pucao glavom. Ipak, njegov udarac zaustavio je golman Rome – Alisson.

Isti dvojac imao je dvoboj u 29. minuti. Ipak, ovaj put uspješniji je bio raspoloženi Milinković – Savić koji je asistenciju Andersona pretvorio u pogodak za vodstvo Lazija od 1:0.

Džeko je imao priliku u 37. minuti, ali nije bio precizan. Bh. reprezentativac je dvije minute poslije pokušao driblati u šesnaestercu, ali je izblokiran. Prvih 45 minuta okončano je minimalnim vodstvom izabranika Simonea Inzaghija.
U nastavku Vučica kreće nešto ofanzivnije. Džeko je u 66. minuti imao dobru priliku, ali je šutirao glavom pored gola.

Immobile je u 68. minuti poslao loptu u mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji. Međutim, deset minuta poslije Immobile je bio precizan. Asistirao mu je Keita i pogodio je za 2:0. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Uzvratno meč na programu je 5. aprila.