Home » Kvalifikacije za EP: Nogometaši BiH poraženi na gostovanju kod Slovačke

Kvalifikacije za EP: Nogometaši BiH poraženi na gostovanju kod Slovačke

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Bratislavi od selekcije Slovačke sa 2:0, u susretu drugog kola kvalifikacija za EP 2024. u Njemačkoj.

Golove su postigli su Mak u 13. i Haraslin u 40. minuti.

Nogometaši BiH su nakon odličnog nastupa na startu kvalifikacija i pobjede nad Islandom, večeras u Bratislavi razočarali i izgubili od selekcije Slovačke. Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu u kojem su Slovaci u potpunosti nadigrali bh. tim i nakon više od devet mjeseci upisali pobjedu.

Domaći su od početka krenuli potuno ofanzivno, agresivno u sredini terena, ne dozvoljavajući protivniku niti u jednom trenutku da razvije akciju.

U 13. minuti poveli su golom Maka, koji je iskoristio neodlučnost odbrane BiH i sa ivice šesnaesterca prizemnim udarcem savladao Šehića.

I u nastavku meča BiH nije mogla da odigra nijedan organiziran napad, pa su Slovaci nastavili ozbiljno prijetiti Šehićevom golu. U 40. minuti su udvostručili prednost nakon još jedne loše reakcije odbrane bh. tima, a strijelac je bio Haraslin.

Slovaci su mogli i do trećeg gola, nakon što je Milićević zamalo postigao autogol, neoprezno vrativši loptu za golmana Šehića koji je krajnim naporom uspio da sačuva mrežu i izbije loptu u korner.

U drugom poluvremenu BiH je zaigrala bolje, počela je ozbiljnije prijetiti golu domaćeg tima, ali bez završnice. Najbliži golu bio je Demirović koji je nakon centaršuta Dedića udarcem glavom sa sedam metara promašio gol.

I Slovaci su imali svoje prilike posebno u 75. minuti kada je Suslov promašio prazan gol.

U večerašnjem meču BiH je nastupila u sastavu: Šehić, Ahmedhodžić, Miličević (46. Cimirot), Saničanin, Dedić, Hadžiahmetović (63. Prcić), Tahirović (74. Stevanović), Krunić, Gazibegović, Prevljak (63. Džeko), Demirović.

U preostala dva meča kvalifikacija u grupi J, Portugal je pobijedio Luksemburg sa 6:0, dok je Island savladao Lihtenštajn sa 7:0.

Na tabeli vodi Portugal sa šest bodova, Slovačka je druga sa četiri, BiH i Island imaju po tri, Luksembug je peti sa bodom, dok je Lihtenštajn posljednji bez bodova.

Nogometaši BiH kvalifikacije nastavljaju 17. juna kada gostuju Portugalu.