Home » KVALIFIKACIJE ZA EP: Rukometaši BiH poraženi od Češke u Tuzli

KVALIFIKACIJE ZA EP: Rukometaši BiH poraženi od Češke u Tuzli

Rukometna reprezentacija BiH poražena je u Mejdanu od selekcije Češke Republike rezultatom 20:25, u 2. kolu grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se održati 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

U prvih 20 minuta igralo se uglavnom gol za gol i ekipe su se smjenjivale u vodstvu. U tom periodu promašili smo i dva sedmerca, a nakon toga uslijedilo je i nekoliko tehničkih grešaka i Česi su u 22. minuti brzim kontrama stigli do vodstva 6:9.

Šuman je tada u igru ubacio Josipa Perića koji je donio novu napadačku dimenziju u našoj igri, pa smo do 28. minute uspjeli smanjiti na 10:11. Potom smo imali i priliku za izjednačenje, ali udarac Nuića sa krila zaustavio je češki golman i na odmor se otišlo rezultatom 10:12.

Na početku drugog poluvremena odlično je braniio češki golman Galia, pa smo do prvog gola stigli tek u petoj minuti nastavka kada je rezultat bio 11:13. Nažalost, u lošem ritmu smo nastavili i u narednim minutama, pa kje Češka u 40. minuti vodila sa 11:17.

Naš tim je u nastavku meča dafinitivno stigao umor s obzirom da smo dva dana prije ovoga meča igrali u Bjelorusiji i nismo imali snage da ozbiljnije ugrozimo kvalitetne goste koji su na kraju sasvim zasluženo slavili sa 20:25.

Na Evropsko prvenstvo plasiraće se po dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam kvalifikacionih grupa, te tri najbolje trećeplasirane.