Home » Kvalifikacije za EP: Zmajevi poraženi na teškom gostovanju kod Portugala

Kvalifikacije za EP: Zmajevi poraženi na teškom gostovanju kod Portugala

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Lisabonu pretrpjela poraz od selekcije Portugala koji je slavio rezultatom 3:0.

Počelo je neobičajeno mirno sa početničkim ispitivanjem snaga. Timovi su igrali dosta oprezno, a naš tim je sjajnom igrom na startu neutralisao napade Portugalaca.
Prvo uzbuđenje viđeno je pred golom domaćih. U 22. minuti debitant Adrian Leon Barišić uputio je jedan okomit centaršut sa desne strane, lopta je čudnom putanjom promijenila smjer i uz pomoć golmana završila na prečki!

Malo kasnije propustili smo najbolju priliku na utakmici. Džeko je primio loptu u kaznenom prostoru i sa svega par metara iz obećavajuće šanse šutirao preko gola. Velika šteta.

Portugal je prvu pravu šansu kreirao tek u 37. minuti kada Šehić paradom sjajno zaustavlja udarac Joaoa Felixa. Prethodno mu je loptu petom ostavio Ronaldo.

Ipak, sjajno prvo poluvrijeme smo završili primljenim golom. Bruno Fernandes je lijepo proigrao Bernarda Silvu, a igrač Manchester Cityja matirao Šehića za vodstvo domaćeg tima.

U nastavku Portugalci su u velikoj mjeri osujetili napade bh. tima kojem nisu dopuštali mnogo prilika kao u prvom dijelu.

Domaći u 77. minuti stižu i do drugog gola. Bruno Fernandes je nakon asistencije kod prvog gola uspio da se upiše u listu strijelaca nakon ubačaja Rubena Nevesa.

Sve što su naši igrači uspjeli do kraja uraditi je opasan udarac rezerviste Hamulića u 90. minuti, no njegov silovit šut zaustavio je golman Costa.

Bruno Fernandes u sudijskoj nadoknadi zabija i svoj drugi gol na ovom meču i tako kruniše sjajnu partiju, te postavlja konačan rezultat.

Portugal je tako stigao i do treće pobjede u isto toliko odigranih utakmica u ovom ciklusu, dok su izabranici Faruka Hadžibegića ostali na tri osvojena boda.

U narednom kolu koje se igra u utorak na Bilinom polju reprezentacija Bosne i Hercegovine dočekuje Luksembrug i sve osim pobjede u tom meču bilo bi ravno katastrofi.

Izvor: klix.ba