Home » Lana Pudar prvakinja Evrope na 200 metara delfin!

Lana Pudar prvakinja Evrope na 200 metara delfin!

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za seniore koje se održava u Rimu u disciplini 200 metara delfin.

U današnjem finalu Lana je imala vrijeme 2:06.81 te je postala prvakinja Evrope u ovoj disciplini.

Lana je nastupila u stazi broj dva i držala je prvo mjesto od starta utrke pa sve do samog kraja.

Srebrena medalju osvojila je Helena Bach iz Danske, koja je ovu dionicu otplivala u vremenu 2:07.30, dok je Italijanka Ilaria Cusinato osvojila bronzu (2:07.77).

Treba li napominjati da je Mostarka i danas na 200 metara, kao i prije dva dana kada je također osvojila medalju, bila najmlađa takmičarka u bazenu.

Lana je u ponedjeljak osvojila bronzanu medalju disciplini 100 metara delfin, a u disciplini 50 metara delfin svoj nastup okončala je u polufinalu, gdje je zauzela 10. mjesto.