Home » Lana Pudar treća u svojoj kvalifikacionoj grupi na 100 metara delfin, nije uspjela izboriti plasman u finale

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto u svojoj kvalifikacionoj utrci na Svjetskom kupu u Berlinu u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je kvalifikacionu utrku isplivala sa vremenom od 58.84, a ispred nje su završile Barbara Semanova (57.91) i Laura Lahtinen (57.94). Na šestom mjestu je završila Amina Kajtaz, Mostarka koja nastupa pod zastavom Hrvatske. Ona je utrku završila za 59.11.

Iako je Lana bila treća u svojoj kvalifikacionoj utrci, nije izborila plasman u finale. Njeno vrijeme je bilo 13. u kvalifikacijama, stoga Mostarka neće plivati finalnu utrku.

Luis Hanson (Louise Hansson) je ostvarila najbolje vrijeme u kvalifikacijama – 55.66, a slijede je Maike De Vard (De Waard) sa 57:40 i Angelina Kohler koja je kvalifikacionu utrku isplivala s vremenom 57.73.