Home » Liga prvaka – Borussia slavila protiv Chelseaja, Benfica sigurna u Bruggeu

Liga prvaka – Borussia slavila protiv Chelseaja, Benfica sigurna u Bruggeu

Nogometaši Borussije Dortmund i Benfice ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala Lige prvaka.

Borussia je na svom terenu pobijedila londonski Chelsea sa 1:0, a stijelac jedinog gola bio je Adeyemi u 63. minuti.

Veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale napravila je Benfica koja je u gostima savladala Club Brugge sa 2:0. Golove su postigli Joao Mario u 51. iz penala i Neres u 88. minuti.

U utorak su odigrala dva meča osmine finala u kojima su pobjede slavili nogometaši  Bayerna i AC Milana.

Bayern je na gostovanju u Parizu pobijedio ekipu PSG-a sa 1:0, golom Comana u 53. minuti.

Istim rezultatom AC Milan je na svom terenu pobijedio Tottenham, a strijelac jedinog gola bio je Diaz u 7. minuti.

Preostala četiri meča osmine finala igraju se naredne sedmice, a sastaju se Eintracht – Napoli, Liverpool – Real Madrid, Inter – Porto i Leipzig – Manchester City.