Home » Liga prvaka: Madridsko finale u Milanu

Liga prvaka: Madridsko finale u Milanu

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su na stadionu Santiago Bernabeu pobijedili sa 1:0 Manchester City u uzvratnom meču polufinala Lige prvaka.

Utakmica u Madridu je započela izuzetno oprezno na obje strane. Na samom početku gosti su doživjeli veliki hendikep kada je iz igre morao izaći kapetan Vincent Kompany. Do prvog gola skoro da nije bilo ni prave prilike. Tada se ukazao Gareth Bale koji je jednu dubinsku loptu Dania Carvajala na majstorski način smjetio u mrežu Cityja. Kasnije su delegati odlučili da je Fernando postigao autogol.

U 37. minuti Sergio Ramos je zabio gol koji je poništen zbog zaleđa u kojem se našao Pepe. City je prvu pravu priliku imao u 44. minuti. Fernandinho je savršeno primio lijep pas na rubu šesnaesterca, varkom tijela izbacio Carvajala i odmah pucao po golu. Lopta je prošla uz samu vratnicu.

Drugo poluvrijeme je ponudilo otvoreniju igru. U 51. minutu napadač Madriđana, Jese, pokupio je u centimetar precizno dodavanje u kaznenom prostor i ispucao loptu daleko izvan igrališta.

Minutu kasnije priliku meča promašio jei Luka Modrić koji je ostao sam, oči u oči, sa golmanom gostiju Hartom koji brani 100-postotnu priliku Hrvata.

Gareth Bale je u 66. minuti bio blizu pogotka. Njegov šut glavom zaustavila je prečka.

City je u 85. minuti imao dobru priliku iz slobodnjaka Kevina De Bruynea.

U posljednjim minutama meča gosti iz Engleske su krenuli na sve ili ništa. Međutim, nisu imali snage za jedan pogodak koji bi ih vodio na megdan Atleticu u Milano. Ovako, gledat ćemo u finalu Lige prvaka po drugi put u samo tri godine sudar madridskih momčadi.