Home » Liverpool u finalu Lige prvaka

Liverpool u finalu Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su večeras poraženi od Rome 4:2, ali budući da je engleski klub u prvom meču na Anfieldu bio bolji s 5:2 plasirao se u završnicu.

Roma je furiozno krenula, ali samo nakon deset minuta ‘hladan tuš’ na stadionu Olimpico. Nainggolan je poslao pogrešan pas na sredini terena, lopta je kroz brzu tranziciju došla do Manea koji sam izlazi pred Alissona i matira ga.

Šest minuta poslije Roma je poravnala rezultat autogolom Milnera. Nakon ubačaja, El Shaarawy  vraća loptu u peterac ali Lovren napucava Milnera i lopta odlazi u mrežu.

Odmah nakon toga pokušao je Mane čiji udarac sa distance odlazi pored gola Alissona.

U 26. minuti Wijnaldum se nakon kornera najbolje snašao i pogađa mrežu ‘vučice’.

U prvom poluvremenu Roma je imala dobru priliku preko El Shaarawyja koji u 35. minutu pogađa stativu.

U 52. minuti Roma ponovno izjednačuje. Edin Džeko nakon odbijenca pogađa sa desetak metara gol Liverpoola.

Nakon izjednačenja, Roma je pojačala ‘gas’ i imala tri fantastične prilike preko Cengiza Undera, El Shaarawyja i Džeke.

Pet minuta prije kraja susreta Nainggolan pogađa za vodstvo Rome, a isti igrač iz penala je u posljednjim sekundama sudijske nadoknade poentirao iz penala, što nije Romi bilo dovoljno za finale.

Finale između Liverpoola i Real Madrida se igra 26. maja u Kijevu.