Home » Manchester City nanio Leedsu najteži poraz u Premiershipu

Manchester City nanio Leedsu najteži poraz u Premiershipu

Nogometaši Manchester Cityja su razbili Leeds u 17. kolu engleskog Premiershipa nevjerovatnim rezultatom 7:0.

Igrači Cityja su na Etihadu bili izuzetno raspoloženi, te su napunili mrežu Illana Mesliera do vrha.

U 8. minuti City je u vodstvo doveo Phil Foden, a već pet minuta kasnije Jack Grealish je udvostručio prednost. U 32. minuti Kevin De Bruyne je povisio na 3:0 i to je bio konačan rezultat u prvog poluvremena.

U nastavku susreta Građani su zaigrali još bolje, te su postigli još četiri pogotka. Riyad Mahrez je uz dosta sreće u 49. minuti povisio na 4:0, a svoj drugi pogodak za 5:0 u 62. minuti je postigao De Bruyne.

U 74. minuti John Stones je pogodio za 6:0, a konačnih 7:0 je postavio Nathan Ake u 78. minuti.

Ovo je bio najteži poraz Leedsa u historiji u Premiershipu, a samo još tri puta je izgubio sa sedam golova razlike – 1934. u okviru Prve divizije od Stokea (8:1), te u Liga kupu 1966. od West Hama (7:0) i 1979. od Arsenala (7:0).

Rezultat i strijelci: Manchester City – Leeds 7:0 (Foden 8’, Grealish 13’, De Bruyne 32’, 62’, Mahrez 49’, Stones 74’, Ake 78’)