Home » Miljan Ljubenović pogodio za preokret na Bilinom polju

Miljan Ljubenović pogodio za preokret na Bilinom polju

Stadion „Bilino polje“. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj) i Fikret Bačić (Lukavac). Strijelci: 1:0- Marković (22), 1:1- Kajkut (45), 1:2- Ljubenović (82). Žuti karton: Duraković, Marković, Hećo (Čelik), Čomor, Nikolić, Kajkut (Krupa).

ČELIK: Bukvić, Duraković, Jusić, Marković, Šivšić, Huseinspahić (67. Pliska), Hećo, Hasanović, M. Popović (81. Smriko), Salčinović, Haurdić (61. Brković). Trener: Ivo Ištuk.

KRUPA: Nikolić, Mijić, Aleksić, Čomor, Vuković, Ljubenović, Milutinović, Redžić, Dujaković (52. Marušić), Mirković (86. Perić), Koljić (31. Kajkut). Trener: Slobodan Starčević.

Krupa je potpuno preokrenula igru i rezultat te u 10. kolu Premijer lige BiH slavila na Bilinom polju protiv Čelika s 1:2. Zeničanima je ovo četvrti ovosezonski poraz na domaćem terenu, na kojem još nisu upisali nijedan trijumf.

Strijelac jedinog gola za Čelik, kao i u srijedu u kup-utakmici protiv Bosna Seme, bio je stoper Bojan Marković, koji je nakon kornera s desne strane, kojeg je u 22. minuti izveo Fenan Salčinović, bio najviši u skoku i pogodio sa oko osam metara.

Poravnao je bivši igrač Čelika Saša Kajkut, koji je u 31. minuti ušao umjesto povrijeđenog Elvira Koljića. Kajkut je u 45. minuti izvrsno izveo slobodan udarac sa oko 20 metara iskosa sa lijeve strane, a lopta se od prečke odbila iza leđa domaćeg golmana Semira Bukvića. Kajkut, iz respekta prema zeničkom klubu, u kojem je pružao svoje najbolje partije u PLBiH, prekrasan gol nije proslavio.

Zeničani opet primili gol

Čelik se trudi, ali je to još uvijek igra „bez glave i repa“. Možda su domaći u 4. minuti, kada je lopta pogodila u ruku Denisa Čomora, mogli dobiti i penal, ali su se morali zadovoljiti samo kornerom.

Na penal je mirisalo i u 32. minuti kada je lopta ponovo pogodila u ruku Čomora, ali se i odbila do Marina Popovića, koji je sa oko sedam metara promašio kolosalnu priliku za domaće. Domaći su tražili penal i u 42. minuti, kada je u gužvi lopta pogodila nekog od gostujućih igrača, ali se sudija Miloš Gigović nije oglasio.

Već na otvaranju drugog poluvremena Anes haurdić mogao je ponovo dovesti Čelik u vodstvo, ali se nije najbolje snašao i gosti su njegov šut iskosa sa desne strane skrenuli u korner. Nakon kornera je najviši u skoku bio domaći kapiten Emir Jusić, koji je šutirao glavom i pogodio desne stativu gostujućeg gola.

Tek što je ušao u igru Danijal Brković je u 62. minuti imao priliku, ali je slabo šutirao glvom sa oko sedam metara. Gosti su najbolju priliku za gol imali u 64. minuti, kada je šutirao rezervista Zoran Marušić, a golman Bukvić odlično odbranio. Slobodan udarac za domaće u 73. minuti, nakon prekršaja nad Salčinovićem, koji je i šutirao sa oko 18 metara, zaustavio je živi zid. Lopta se odbila u korner, nakon kojeg je Marković šutirao preko gola.

Čelik po običaju pada u finišu, a Miljan Ljubenović je u 82. minuti goste doveo u vodstvo od 1:2. Prvi šut Ljubenovića domaći golman Bukvić je odbranio, ali je gostujući igrač pored uspavane domaće odbrane ponovo prvi došao do lopte i prizemnim šutem pogodio mrežu za potpuni šok. Dobar šut Almira Pliske u 84. minuti golman gostiju Nikolić skrenuo je u korner.