Home » Mbappe u 94. minuti donio PSG-u pobjedu nad Realom

Mbappe u 94. minuti donio PSG-u pobjedu nad Realom

U derbiju osmine finala Lige prvaka Paris Saint Germain je golom Kyliana Mbappea u samoj završnici ostvario trijumf nad Real Madridom rezultatom 1:0.

Od prvog do posljednjeg minuta današnjeg duela Real Madrid je igrao defanzivnije nego što smo ikada vidjeli, ali to na kraju utakmice nije dalo rezultat.

PSG je od samog starta silovito napao. Već u petoj minuti Mbappe je fantastično probio po lijevoj strani, ubacio za Di Mariju čiji udarac odlazi preko gola.

U 18. minuti nova velika prilika za PSG, ali je Courtois odbranio udarac Mbappea koji je bio sam u situaciji jedan na jedan. Do kraja prvog dijela više nije bilo velikih uzbuđenja pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak donosi još veću inicijativu PSG-a koji je silno želio ostvariti prednost uoči revanša. Nastavak je otvorio sjajnom šansom ponovo Mbappe, ali nije uspio pogoditi jer mu je Courtois odbranio šut u 50. minuti.

Važan detalj utakmice vidjeli smo u 61. minuti. Nakon starta Carvajala dosuđen je penal za PSG, ali je čudesni Courtois odbranio i penal Lionelu Messiju.

Nakon duže pauze vratio se Neymar i odmah pokazao koliko je bitan za igru PSG-a. Napravio je nekoliko odličnih prodora, a nakon jednog takvog dosuđen je slobodan udarac iz kojeg je Messi zamalo pogodio.

Mbappe je mogao do gola i 10 minuta prije kraja, ali je šutirao pored gola. Kako se meč bližio kraju, tako je i PSG opreznije napadao svjestan da bi primljeni gol mnogo štete mogao nanijeti.

Kada je djelovalo da će utakmica završiti bez golova, Kylian Mbappe je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za veliki trijumf PSG-a i prednost pred revanš.