Home » Mrkaić ugurao loptu u mrežu Čelika, Željo i Zrinjski remizirali

Mrkaić ugurao loptu u mrežu Čelika, Željo i Zrinjski remizirali

U uvodnom meču 27. kola Premijer lige BiH u nogometu, Vitez je pred oko 1.500 gledalaca na Gradskom stadionu porazio zenički Čelik s 1:0 i tako došao do vrlo važnih bodova u borbi za opstanak. Strijelac jedinog gola bio je Momčilo Mrkaić u 42. minuti.

Duel sa komšijskog derbija

Čelik nije iskoristio penal, odnosno golman Aleksandar Živković je u 8. minuti odbranio šut Marina Popovića. Bio je ovo sedmi međusobni Viteza i Čelika u PLBiH, a sada je skor identičan- po dvije pobjede oba tima i tri remija.

Oba tima su zadržali iste pozicije

Vitez je s nova tri boda ostao na 9. mjestu, ali sada imaju 34 boda, dok je Čelik s 39 ostao sedmi. U drugom susretu na Grbavici su  Željezničar i vodeći Zrinjski završili bez pogodaka. U subotu su na programu ostali mečevi u kojima se sastaju: u 16 sati: Olimpic – Široki Brijeg; u 17 sati: Mladost DK- Travnik, Velež – Sarajevo, Radnik – Rudar; u 17 sati: Sloboda – Drina i Borac Slavija.