Home » NBA: Cleveland s MVP-em LeBronom osvojio prvi naslov u povijesti!

NBA: Cleveland s MVP-em LeBronom osvojio prvi naslov u povijesti!

PRVI PUT u povijesti Cleveland je osvojio NBA naslov! I to na kakav način! Protiv Golden Statea, branitelja naslova i ekipe s najboljim omjerom ikad u regularnoj sezoni, prvi u povijesti vratili su se s 1-3, uz dvije gostujuće utakmice.
U sedmoj utakmici finala Cleveland je slavio s 93:89 i s ukupnih 4-3 stigao do prvog naslova u povijesti i prvog za grad Cleveland u nekom velikom sportu nakon 52 godine.
LeBronova blokada i Irvingova trica za povijest
Nevjerojatno uzbudljivu odlučujuću utakmicu, u kojoj su se momčadi više od 20 puta smijenile u vodstvu, u posljednje dvije minute odlučili su LeBron James i Kyrie Irving. Prvi je monstruoznom blokadom zaustavio kontranapad domaćih za vodstvo i pogodio jedno od dva bacanja za odlazak na +4, a Irving je minutu prije kraja pogodio tricu za vodstvo Clevelanda tri razlike.
Curry nestao
A gdje je za to vrijeme bio MVP regularne sezone Steph Curry? Nažalost po Golden State, bio je na terenu i u posljednjih 70 sekundi promašio tri trice. Utakmicu je završio sa 17 poena iz 19 šuteva te četiri izgubljene lopte.
Golden Stateu, koji nije zabio niti jedan poen u posljednje četiri i pol minute, nije pomogla ni vrhunska partija Draymonda Greena koji je utakmicu završio s 32 poena (najviše na utakmici), 15 skokova (najviše na utakmici) i devet asistencija.
Triple-double LeBrona u najvažnijoj utakmici karijere
Na drugoj strani LeBron je posljednju utakmicu sezonu i najvažniju u svojoj karijeri završio triple-doubleom (27 poena, 11 skokova i 11 asistencija), a drugi junak Irving je dodao 26 poena uz sjajnu obranu na Curryju.
LBJ – MVP
MVP finala jednoglasnom odlukom, treći put u karijeri, je LeBron James koji je Clevelandu obećao titulu nakon povratka iz Miamija i svoje obećanje ispunio. Finale je završio s prosjekom: 29.7 poena po utakmici, 11.3 skoka, 8.9 asistencija i skoro 50 posto šuta. Nagradu je primio u suzama.